نشست مسئولان فرهنگی نمایندگی‌های استانی آستان قدس رضوی برگزار شد

۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۲۱:۱۴
به همت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، نشست مسئولان فرهنگی نمایندگی‌های استانی این آستان مقدس برگزار شد.
به گزارش آستان نیوز، این نشست با هدف بررسی سیستم اجرایی طرح خادمیاران رضوی، صبح امروز با حضور علی اکبر عصارنیا مدیر مرکز امور خادمین آستان قدس رضوی، سید وحید موسویان مدیر مرکز امور استان‌های خادمیاری کشور و حجت الاسلام محسن برزگری هاشمی معاون فرهنگی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در مجتمع دانشجویی امام رضا(ع) برگزار شد.
مدیر مرکز امور خادمین آستان قدس رضوی در ابتدای این نشست با بیان این نکته که سال 98 زمان انجام کارهای الگویی است، گفت: در این سال باید وارد کارهای عملیاتی شویم که یکی از آنها فعالیت‌ در حوزه‌های فرهنگی است؛ در کارهای فرهنگی کمیت مهم نیست و جزئیات باید مورد توجه قرار گیرد.
عصارنیا عنوان کرد: در حال حاضر نیاز به طراحی عملیات‌های الگویی داریم و از مسئولان فرهنگی نمایندگی‌های استانی خواستاریم در راستای پیشبرد اهداف خادمیاران طرح‌های الگویی در استان‌های خود را ارائه و پیشنهاد دهند.
وی با بیان اینکه در هر نمایندگی 10 تا 15 نفر خامیار وجود دارد، گفت: همین اتفاق باید در شهرستان‌ها نیز رخ دهد و کانون‌های خادمیاران در شهرستان‌ها نیز همچون استان‌ها فعال شوند.
مدیر مرکز امور خادمین آستان قدس رضوی به راه‌اندازی طرح «جشنواره خدمت» اشاره کرد و گفت: این جشنواره به این منظور راه‌اندازی شده است تا خادمیاران کارهای الگویی ارائه دهند و آن را در سامانه ثبت کنند.
وی در ادامه اظهار کرد: ارائه طرح‌های ابتکاری از سوی کانون‌های خادمیاری از دیگر برنامه هایی است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود. مدلی با عنوان «قرار هشتم» براي نخستين بار با هدف خدمت‌رسانی به زائران و نیازمندان در استان یزد اجرا می‌شود. در اجراي اين طرح، روز هشتم هر ماه شمسي، روز حضرت امام رضا(ع) نام گرفته است که هر کسي مي تواند در حد توان خود کار خير انجام دهد و به مردم خدمت کند.
وي تصریح کرد: سایر نمایندگی‌های استان نیز می‌توانند طرح‌هایی را در راستای کمک به محرومین و مستضعفین که ماموریت آستان قدس رضوی بر همین اساس است، ارائه دهند.
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید