دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه عنوان کرد:

دستاوردهای علمی کشور، غرب را شگفت زده کرده است.

۱۳۸۶/۰۸/۰۶ - ۰۰:۰۵
دکتر لاریجانی اظهار داشت: غرب امروز به موفقیت ها و پیشرفت های علمی ایران در زمینه های گوناگون با تعجب می نگرد.
به گزارش خبرنگار ستاد خبری جشن های میلاد رضوی، دکتر محمد جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، در جلسه ای که در مسجد دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد گفت: کشور ما به واسطه انقلاب اسلامی دستاوردهای علمی بسیاری را کسب کرده است، اما هدف از انقلاب اسلامی دسترسی به سطوح علمی نبوده، بلکه هدف امام(ره) تأسیس و پایه گذاری نظام سیاسی - مدنی مبتنی بر اسلام بود.
وی اظهار داشت: کشور های غربی جوامع خودشان را بر اساس تفکر سکولار تربیت کردند، اما امام این فرهنگ را ترویج کردند که اسلام تنها به حوزه خصوصی اختصاص ندارد و اقامه دین به معنای پایه گذاری یک نظام جامع در زندگی مدنی و براساس تفکر اسلامی است.
لاریجانی با تأکید براینکه طلاب باید نظامات اجتماعی را براساس برهان و دلیل بیاموزند، اذعان داشت: اقامه دین بدون اقامه نظام اجتماعی غیر ممکن است.
وی با بیان اینکه نظام اجتماعی مباحث قرآنی, روایی, فقهی و کلامی بسیاری دارد، بیان داشت: مکتب اسلام همه جهات را در بر می گیرد و مبانی امام خمینی(ره) از اصول و مفاهیم اسلامی و ولایی غبارروبی کرد.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی افراد زیر چتر وسایه ولایت فقیه رشد کردند اما به دره سکولار سقوط کردند، یاد آور شد: غرب از دوره رنسانس تا به امروز تفکر سکولار را تجربه کرده است و این تفکر بر این باور است که تفکر اسلامی نمی تواند حکومتی قدرتمند ایجاد کند.
وی افزود: نظر غرب بر این است که نظام اسلامی نمی تواند حکومتی پیشرفته بنا کند و در آینده در زمره ضعیف ترین کشورها قرار می گیرد و این باعث شده است امروز به موفقیت ها و پیشرفت های علمی ایران در زمینه های گوناگون با تعجب بنگرد.
این استاد دانشگاه اذعان داشت: علت عصبانیت غرب نسبت به دستاوردهای علمی کشور این است که کشوری همانند ایران که باید در زمره ضعیف ترین کشورها باشد، امروز به بالاترین مقام های علمی دست یافته است.
وی با اشاره به فتنه ی سال گذشته و گمراه شدن برخی از خواص، بیان داشت:
لغزش برخی از خواص در فتنه سال گذشته به جهت عدم شناخت حق بود، وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی این حکیم و ولی فرزانه با تدبیر خاص و ویژه ای که داشتند، خواص را آگاه کردند و فرمودند«این فتنه دعوای انتخاباتی نیست بلکه تهاجم علیه اصل نظام است».
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود