محمدعلی چمی گو:

خادمیاران هنری کشور سرودهای دهه کرامت را تولید می‌کنند

۱۳۹۸/۰۲/۰۵ - ۱۵:۰۵
مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: پنج اثر برای اجرای سرود در دهه کرامت برنامه‌ریزی‌شده که خادمیاران 5 استان کشور می‌توانند با حمایت موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی آثار مورد نظر را تولید کنند.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، محمدعلی چمی گو مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی پنج‌شنبه‌شب در دومین روز از نشست مدیران مراکز امور خادمین و استان‌های آستان قدس رضوی با مسئولان کانون‌های فرهنگی خادمیاری رضوی سراسر کشور که در مجتمع دانشجویی امام رضا (ع) برگزار شد اظهار کرد: 15 کانون خادمیاری با ماموریت فرهنگی در دفاتر نمایندگی استان‌ها راه‌اندازی شده و هدف از راه‌اندازی این کانون‌ها این بود که فرایند خدمت‌رسانی خادمین به امام رضا(ع) تسهیل شود.
وی تصریح کرد: هدف از راه‌اندازی کانون‌های خادمیاری هنر، شعر و ادب زمینه ای است تا خادمیاران رضوی مانند سایر خادمان در تخصص خود به امام رضا(ع) خدمت ارائه کنند.
چمی گو بابیان اینکه اطلاع‌رسانی جشنواره‌های هنری و ادبی به خادمیاران از سوی دفاتر نمایندگی استانی باید انجام شود، افزود: در جشنواره‌های ادبی و هنری آثار ارزیابی می‌شوند و علاوه بر آن کارگاه‌هایی برای افراد مستعد برگزار می‌شود.
وی افزود: آمادگی لازم برای آموزش سرود در استان‌ها در قالب آموزش مربی‌های سرود وجود دارد و در صورت نیاز به‌صورت مصداقی در استان‌ها دوره‌های آموزشی سرود راه‌اندازی می‌شود.
مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: پنج اثر برای اجرای سرود در دهه کرامت برنامه‌ریزی‌شده که خادمیاران 5 استان کشور می‌توانند با حمایت موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی آثار موردنظر را تولید کنند. یکی از ویژگی‌های این اقدام می‌تواند تولید آثار به گویش و زبان‌های محلی ایران باشد.
وی ادامه داد: هرساله در کتابی اشعار منتخب انجمن شعر رضوی به چاپ می‌رسد امسال این آمادگی وجود دارد تا آثار منتخب انجمن‌های شعر رضوی که باهمت کانون‌های خادمیاری شعر و ادب در سراسر کشور راه‌اندازی شده‌اند به چاپ برسد.
چمی گو افزود: جشنواره هنر رضوان در حال برگزاری است و پیش‌بینی‌های لازم انجام‌شده تا دبیر جشنواره و مسئول حوزه سیاست‌گذاری جشنواره در دانشگاه‌های هنر برخی استان‌ها حضور پیدا کنند و موضوعات این جشنواره را تبیین کنند.
وی عنوان کرد: آمادگی لازم برای نمایش آثار خادمیاران هنری استان‌ها در مشهد و برگزاری نمایشگاه‌های هنری آستان قدس رضوی در استان‌ها وجود دارد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود