در روز میلاد حضرت رضا(ع) برگزار شد

شعرخوانی شاعران اردوزبان در وصف حضرت رضا(ع)

۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ۱۴:۴۵
همزمان با سالروز ولادت حضرت ثامن الحج علی ابن موسی الرضا(ع) محفل آیینی شب شعر «رضوی» با حضور شعرای آیینی اردو زبان در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
به گزارش آستان نیوز، دومین شب شعر رضوی همزمان با 11 ذی القعده مصادف با سالروز میلاد هشتمین خورشید ولایت، با حضور شاعرانی از کشورهای هندوستان و پاکستان برگزار شد.
در این مراسم 30 تن از شعرای آیینی و برجسته اردو زبان تازه ترین اشعار خود را با موضوعاتی چون سیره حضرت امام رضا (ع) و کرامات و فضایل ائمه اطهار (ع) و با هدف توسعه و ترویج فرهنگ رضوی و سبک زندگی اسلامی برای حاضران قرائت کردند.
در این محفل ادبی که بیش از 200 زائر اردو زبان از کشورهای هند، پاکستان، تانزانیا، انگلیس، آمریکا، کانادا و کنیا حضور داشتند شاعران پس از قرائت سروده های خود به مدیحه سرایی و مولودی خوانی پرداختند.
پیش از این نیز شب شعر «کریمه اهل بیت» همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) خواهر گرامی حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام در اتاق 40 ورودی باب الهادی حرم مطهر رضوی برگزار شد.
گفتنی است؛ شب شعر «رضوی» از سری برنامه‌های جانبی «شکوه رضوان» به میزبانی مدیریت امور زائران غیر ایرانی از ساعت 17 الی 19 در رواق کوثر برگزار شد.
 
برچسب ها:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید