به همت موسسه رسانه‌های نوین و شبکه‌های اجتماعی آستان قدس رضوی،

گردهمایی خادمیاران فضای مجازی با محوریت گام دوم انقلاب برگزار شد

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۲۲:۰۳
گردهمایی خادمیاران فضای مجازی با محوریت «الزامات فعاليت در فضاي مجازي در گام دوم انقلاب اسلامي» به همت موسسه رسانه‌های نوین و شبکه‌های اجتماعی آستان قدس رضوی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، محمدمهدی خیرجو مدیر عامل موسسه رسانه‌های نوین آستان قدس رضوی، در این گردهمایی که عصر امروز در مركز نمايشگاه‌ها و همايش‌هاي آستان قدس رضوي برگزار شد، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این موسسه و چرایی شکل‌گیری آن پرداخت.
وی عنوان کرد: راه‌اندازی این موسسه در عصر جدید ارتباطات به عنوان یک نیاز اساسی در حوزه آستان قدس رضوی و تبلیغ دیده شد و موسسه‌ای در قالب رسانه‌های نوین شکل گرفت.
خیرجو ادامه داد: ۱۰ماه از تاسیس این موسسه می‌گذرد و تاکنون جلسات بسیاری با هدف تبادل اطلاعات در حوزه رسانه و سواد رسانه‌ای برگزار شده است.
وی برپایی کلاس‌های تخصصی «آنلاین شو» را از دیگر اقدامات این موسسه دانست و گفت: این کلاس‌ها با هدف به اشتراک‌گذاری تجربیات و دانش مجموعه‌های مختلف رسانه‌ای برگزار شد.
این مقام مسئول با اشاره به منشور هفتگانه مقام معظم رهبری در حکم انتصاب تولیت آستان قدس رضوی گفت: یکی از موارد مهم در این منشور، نگاه ویژه به محرومین است، به همین منظور طرحی با عنوان «راه نو» با هدف ارائه خدمت و توانمندسازی و اشتغال محرومین در فضای مجازی راه‌اندازی شد.
وی افزود: در قالب این طرح ۱۸۰ نفر از کسانی‌ که تحت پوشش کمیته امداد بودند تحت آموزش قرار گرفتند و از این تعداد چهل نفر شاغل شدند.
خیرجو با اشاره به رویکردهای جدید این موسسه اظهار کرد: در فروردین ماه سال آینده، با همکاری اداره پاسخگویی به سوالات شرعی آستان قدس رضوی، سامانه شبهات فضای مجازی راه‌اندازی می‌شود که در قالب این سامانه به سوالات و شبهات در خصوص زائر و زیارت پاسخ داده می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: در حوزه شبکه‌های اجتماعی، یک میلیون مخاطب آستان قدس رضوی را دنبال می‌کنند و از محتوای رضوی بهره‌مند می‌شوند و امیدواریم در آینده به بزرگترین پایگاه اسلامی در شرق کشور و دنیا تبدیل شویم.
مدیر عامل موسسه رسانه‌های نوین آستان قدس رضوی بیان کرد: تولید هزار و نهصد اثر در فضای مجازی و شصت میلیون مخاطب قدم خوبی است که توسط این موسسه برداشته شده است.
وی در ادامه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و حضور فعالان فضای مجازی در این عرصه گفت: بحث خادمیاری که طی سال‌های اخیر پس از بسیج مردمی توسط آستان قدس رضوی رقم خورد، اتفاق بسیار مبارکی بود.
خیرجو اضافه کرد: ما در مباحث فکری که مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد نیازمند محتوای جدید در حوزه فضای مجازی هستیم. امروزه مردم دیگر حوصله و فرصت مطالعه کتاب و تماشای فیلم را ندارند، باید محتواها کوتاه و به روز ارائه شود تا مخاطب بیشتری جذب شود.
وی افزود: مشارکت مردمی که در بیانیه گام دوم انقلاب به آن تاکید شده است از مسائلی مهمی است که در فعالیت‌های ما مغفول مانده است و حوزه خادمیاری می‌تواند در این زمینه موثر واقع شود.
تقی پور، مدیر خادمیاری دفتر استان خراسان رضوی نیز در این مراسم به دلایل تشکیل کانون و راه‌اندازی سامانه خادمیاری اشاره و عنوان کرد: مقام معظم رهبری در بند دوم و سوم منشور هفتگانه به وضعیت نیازمندان، محرومان، زائران و مجاوران توجه ویژه‌ای داشتند.
وی ادامه داد: در راستای تحقق این منشور با ابتکاری که صورت گرفت سه واژه خادم، خدمت و مخدوم شکل گرفت و کانون خادمیاری نیز در همین راستا راه‌اندازی شد.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید