مشاور رییس جمهور:

ارزش وجودی حضرت رضا (ع) در کشور هنوز درک نشده است

۱۳۸۶/۰۸/۰۵ - ۲۳:۵۳
مشاور رئیس جمهور و عضو فرهنگستان هنر گفت: ارزش وجودی حضرت رضا(ع) در کشور توسط مسئولان ذیربط و تاثیرگذار به طور کامل درک نشده است.
به گزارش ستاد خبری جشن های میلاد رضوی، مهدی کلهر در جمع خبرنگاران مشهد با بیان این مطلب افزود: شناخت و معرفت حضور حضرت رضا (ع) در این سرزمین ازجمله وظایف تمامی مسئولان اعم از سیاستمداران، رسانه ها و اساتید دانشگا ها می باشد.
وی اضافه کرد : وجود بارگاه نورانی امام رضا (ع) تنها بعد سیاسی، فرهنگی، آموزشی و اقتصادی نداشته و در تمامی ابعاد دارای درس های بسیاری است.
نماینده رئیس جمهور در شورای سیاست گذاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نقش رسانه ها را در این خصوص مهم عنوان کرد و متذکر شد : رسانه ها با معرفی فرهنگ والای رضوی، توان مقابله فرهنگ اسلامی و ایرانی را در مقابل تمامی تمدن های ناقص بشری افزایش خواهند داد.
وی در ادامه اظهار داشت : پژوهش در امر زندگی نامه و سیره اخلاقی حضرت رضا (ع) نیز در این راستا گام موثری در جهت شناخت مردم درباره این معصوم خواهند بود.
کلهر در خصوص برگزاری جشن های دهه کرامت توسط آستان قدس رضوی گفت: برگزاری این برنامه ها نیز هر ساله نقش تاثیر گذاری در اعتلای فرهنگ رضوی دارد.
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود