دبیرشورای عالی فرهنگی آستان قدس رضوی:

آستان قدس رضوی تجلی آثار هنرمندان در تاریخ است

۱۳۸۶/۰۸/۰۶ - ۰۰:۱۲
عضو شورای عالی فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: آثار هنرمندان در مجموعه آستان قدس رضوی از جهت نگهداری آثار و نفایس پس از انقلاب و عرض ارادت هنرمندان به حضرت رضا(ع) تجلیل گاهی انکارنشدنی است.
به گزارش ستاد خبری جشن‌های میلاد رضوی امیر خوراکیان با بیان این مطلب که اندیشه حضرت رضا (ع) باید در آثار هنرمندان بکار گرفته شود، خاطرنشان کرد: در سال‌های بعد از انقلاب آستان قدس رضوی با ایجاد مراکز علمی، فرهنگی و هنری آثار هنرمندان فراوانی را مورد استفاده قرار داده است.
وی افزود : در حال حاضر باید قلم نویسندگان و هنرمندان در معرفی سیره حضرت رضا(ع) بکار گرفته شود و به عرض ارادت در قالب رمان‌ها و داستان‌های رضوی بپردازد.
وی با اشاره به دخیل بودن نویسنده، مخاطب و برداشت مفهوم در رمان ادامه داد: در رمان‌های موجود نویسنده برداشتی دارد و مخاطب هم با در اختیار گرفتن تخیل به تحلیل و بررسی داستان می‌پردازد و به برداشت مفهوم می‌پردازد که در رمان دینی باید به صورت غیرملموس برداشت را برای مخاطب در نظر بگیرد.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود: برخی گمان می‌کنند در رمان خطر خرافه‌زائی وجود دارد، اما می‌توان گفت بشارت خرافه‌زدایی یک شاخصه مهم رمان دینی است.
خوراکیان در جمع 30 رمان نویس برتر کشور، هنرمندان را مردانی همیشه در صحنه معرفی کرد و گفت: با ندای لبیک هنرمندان نویسنده و رمان‌نویس، آستان قدس رضوی باید نیازهایی همچون تهیه منابع، حضور هنرمندان در فضاهای معنوی حرم مطهر، در اختیار قراردادن مصادیق کرامات و حمایت‌های آثار هنرمندان را، در مجموعه ی کارهای خود قرار دهد.
وی در پایان، همایش رمان رضوی را یک گام بسیار ارزشمند در عرصه ترویج فرهنگ و سیره رضوی دانست و از اعلام آمادگی و همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با آستان قدس رضوی در این عرصه خبر داد.
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید