به منظور تهیه سوغات زیارت صورت می‌گیرد؛

ارائه سنگ‌های قیمتی و زیورآلات تزئینی در نمایشگاه مهر درخشان 2

۱۳۹۶/۰۱/۰۳ - ۲۰:۴۴
به منظور کمک به تهیه سوغات زیارت ایرانی غرفه ارائه سنگ‎‌های قیمتی و زیورآلات تزئینی در نمایشگاه مهر درخشان 2 دایر شده است.
به گزارش آستان نیوز، در این غرفه که به همت پارک علم و فن آوری مشهد و با محوریت تهیه سوغات زیارت ایرانی برپا شده است انواع سنگ‌های قیمتی از جمله عقیق و فیروزه که بسیاری از زائران آن را به عنوان سوغات زیارت و یا یادگاری از مشهدالرضا(ع) برای خود خریداری می‌کنند ارائه شده است.
در این غرفه همچنین سنگ‌هایی همچون زمرد، در نجف، یاقوت و الماس نیز در معرض دید بازدیدکنندگان از این نمایشگاه گذاشته شده است.
نصیبه بیرجندی؛ مسئول غرفه که دارای مدرک کارشناسی در رشته گوهر شناسی است گفت: بسیاری از زائران حرم مطهر رضوی در هنگام بازگشت به شهر و دیار خود دوست دارند یک یادگاری با ارزش از این مکان مقدس با خود ببرند و با توجه به علاقه زائران به سنگ‌های قیمتی به خصوص عقیق و فیروزه در این غرفه این سنگ‌ها با قیمت مناسب به آنها ارائه می‌شود.
وی افزود: متاسفانه بیشتر سنگ‌هایی که در اطراف حرم به زائران فروخته می‌شود، اصل نیست و با این حال با قیمتی گزاف به زائران فروخته می‌شود ولی در این غرفه با توجه به تخصصی که من و همکارانم در شناسایی سنگ‌های قیمتی داریم، سنگ‌های اصل و با قیمت مناسب در اختیار زائران قرار می‌دهیم.
این بانوی گوهرشناس تصریح کرد: در این غرفه علاوه بر ارائه سنگ‌های قیمتی با قیمت مناسب به زائران همچنین آموزش‌هایی در زمینه نحوه شناسایی سنگ‌ اصل از تقلبی نیز به زائران ارائه می‌شود.
لازم به یادآوری است: در این غرفه علاوه بر سنگ‌های قیمتی محصولات هنری و تزئینی که با استفاده از این سنگ‌ها تهیه شده است از جمله تابلوهای تزئینی جواهر نشان، انواع انگشترهای زنانه و مردانه، گردنبند، دستبند، گیره روسری و ... نیز ارائه شده است.
 
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید