سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان:

خادمیاران رضوی در مرز میرجاوه به زائران پاکستانی خدمت‌رسانی می‌کنند

۱۳۹۷/۰۷/۱۲ - ۲۱:۴۷
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان از خدمت‌رسانی خادمیاران رضوی در مرز میرجاوه به زائران پاکستانی خبر داد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، دادخدا خدایار سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان در حاشیه نشست «هماهنگی برنامه‌های دهه پایانی صفر ویژه زائران غیر ایرانی» که صبح امروز در مرکز اموربین‌الملل آستان قدس رضوی برگزار شد، به خدمت‌رسانی به زائران غیرایرانی اشاره کرد و گفت: به مناسبت اربعین حسینی زائران زیادی از کشورهای پاکستان، هند و افغانستان از مرز میرجاوه سیستان و بلوچستان وارد ایران می‌شوند.
وی تصریح کرد: آستان قدس رضوی برای خدمت‌رسانی به این زائران در مرز میرجاوه موکب‌هایی را به همت بنیاد کرامت و دفتر نمایندگی برپا کرده است.
خدایار با بیان اینکه استراحتگاه دوم زائران پاکستانی در فاصله 70 کیلومتری و در زائرسرای امام رضا(ع) زاهدان است، گفت: این زائرسرا تحت نظارت اداره اوقاف و امور خیریه استان است اما آستان قدس رضوی از دو سال قبل با استقرار خادمیاران رضوی در این مکان خدمات ارزنده‌ای را در زمینه اطعام غذای گرم، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی به زائران ارائه می‌کند.
وی ادامه داد: مهم‌ترین هدف ما در سال جاری تقویت کمی و کیفی خدمات ارائه شده به زائران غیر ایرانی به ویژه در مسیر بازگشت به کشورشان است چرا که در راه بازگشت خدمت‌رسانی بسیاری از ارگان‌ها و نهادهای دولتی و مردمی کاهش پیدا می‌کند.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه به مناسبت شهادت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) کاروان‌های زیارتی از این منطقه با پای پیاده به مشهد مقدس مشرف می‌شوند، عنوان کرد: در سال گذشته این زائران به دلیل پیک‌کاری و ازدحام کاروان‌های زیارتی مشکلات فراوانی در بحث اسکان و تغذیه داشتند.
خدایار ادامه داد: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان از مناطق محروم و کم برخوردار است انتظار داریم سهمیه ویژه‌ای توسط آستان قدس رضوی و برای زائران این منطقه در نظر گرفته شود.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید