مدیر جدید دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی معرفی شد

۱۳۹۷/۱۱/۰۴ - ۱۸:۵۷
طی مراسمی مدیر جدید دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی تودیع و معارفه شد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، طی مراسمی که با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، سید وحید موسویان دبیر ستاد امور استان‌های آستان قدس رضوی، برخی از مدیران استانی و خادمیاران رضوی در سالن همایش اداره برق استان آذربایجان غربی برگزار شد، از زحمات حجت الاسلام والمسلمین محمد مختارزاده مدیر سابق دفتر نمایندگی در استان تقدیر و حجت الاسلام نوروز نژاد به عنوان مدیر جدید معرفی شد.
مسئول امور استان‌های آستان قدس رضوی در این مراسم به اهداف تشکیل دفاتر استانی آستان قدس رضوی در استان‌ها اشاره کرد و گفت: هدف و فلسفه اصلی ایجاد دفاتر نمایندگی در استان‌ها بسترسازی و ایجاد فضای مناسب برای ارائه خدمت به مردم و زائران به ویژه محرومان و نیازمندان در قالب طرح «خادم‌یاران رضوی» است.
سید وحید موسویان با بیان اینکه تاکنون 190 هزار نفر به عنوان خادمیار در سامانه خادمیاری ثبت‌نام کردند و مشغول خدمت‌رسانی به نیازمندان هستند، بیان کرد: 30 عنوان کانون خادمیاری در کشور نیز با هدف محرومیت‌زدایی در حال فعال شدن است.
وی تصریح کرد: همه خادم‌یاران در سراسر کشور باید بکوشند تا معرفت به امام را در درون خود افزایش دهند که اگر این‌گونه شد، کارها راحت‌تر پیش خواهد رفت.
در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام محمد مختارزاده مسئول سابق دفتر آستان قدس رضوی ابراز کرد: ایجاد دفاتر آستان قدس رضوی در استان‌های کشور یک باقیات الصالحاتی بود که توسط حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی با هدف فقرزدایی در استان‌ها به راه افتاد.
وی افزود: در طول این مدت که توفیق خدمت داشتم، یک میلیارد تومان وام برای اشتغال‌زایی به 150 خانواده بی‌سرپرست و بد سرپرست پرداخت شد. همچنین بیش از دو میلیارد ششصد و پنجاه میلیون تومان در راستای فقر زادیی هزینه گردیده که بخش اعظم آن توسط خیرین استان و مشارکت‌های مردمی بود.
مختارزاده اضافه کرد: در طول این دو سال و نیم چهار هزار نفر در استان برای خادمیاری رضوی ثبت نام کردند و بیش از3500 نفر را با کمک خیرین به عنوان زائر اولی به زیارت امام رضا(ع) اعزام کردیم. با همکاری بیمارستان امام خمینی(ره) عارفیان و درمانگاه ثارالله نیز بسیاری از بیماران ویزیت رایگان شدند.
مدیر سابق دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی اظهار کرد: با همکاری 50 نفر از پزشکان جهادی نزدیک به ۶ هزار بیمار رایگان جراحی و ویزیت شدند و با همکاری اردوهای جهادی 78 باب خانه در استان مرمت و بازسازی شد.
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود