مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در جلسه مشترک با امام جمعه و خیرین شهرستان خوی؛

شبکه خادمیاری رضوی می‌تواند در محرومیت زدایی نقش به سزایی ایفا کند

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۴:۴۶
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان آذربایجان غربی گفت: شبکه خادمیاری رضوی می‌تواند در محرومیت زدایی نقش به سزایی ایفا کند.
به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام اکبر نوروزنژاد، مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در جلسه مشترک با امام جمعه و خیرین شهرستان خوی گفت، رهبر معظم انقلاب در منشور هفتگانه خطاب به تولیت آستان قدس رضوی اهداف و راهبردهای این آستان مقدس را ترسیم فرمودند. این ماموریت ها عبارتند از فعالیت های فرهنگی که شامل ساماندهی نذورات و موقوفاتی که بخشی از آنها به مرور زمان فرسوده یا قابل بهره برداری نیستند که بایستی مرمت و بازسازی جهت استفاده مجدد در راستای نیازهای موجود قرار گیرد.
حجت الاسلام اکبر نوروزنژاد ادامه داد: شبکه خادم یابی در عرصه های مختلف از رشته ها و اصناف متعدد، خادم می پذیرد، علاقمندان پس از گذراندن ۶ ماه دوره که در خدمت استان جهت بهره گیری در راستای محرومیت زدایی و تامین آسیب ها و نیازهای جامعه بصورت رایگان(به نیت امام رضا) خدمت خواهند کرد.
وی افزود: برای مثال پزشک در حیطه تخصص در مناطق محروم به ویزیت بیماران می پردازد، روحانی به تبلیغ دین در روستاهای دور افتاده، مهندس به نقشه کشی و ساخت خانه در مناطق مورد نیاز بصورت رایگان خدمت می کند، که این کمک ها به عنوان خادم امام رضا(ع) در طی ۶ ماه در داخل استان صورت می گیرد.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس  رضوی در استان آذربایجان غربی گفت: امداد مستضعفین از جمله ماموریت های منشور ابلاغی رهبر معظم انقلاب می باشد که در هر شهرستان از رابط و نماینده دفتر استانی برخوردار هستیم، در بحث کمک به نیازمندان، شناسایی و تقسیم ارزاق به آنان و همچنین جذب پتانسل های موجود در هر شهرستان که شامل کمک های خیرین و موسسات خیریه است که امیدواریم در خوی به صورت فعال به پویایی برسد.
وی افزود: نام امام رضا(ع) و افتخار خادمی ایشان برای هر کسی عزت و انگیزه می آفریند و فعال نمودن شبکه خادم یاری و کانون های عرصه خدمت می تواند در شناسایی محرومین و کمک به نیازمندان موثر واقع شود.
نوروزنژاد ادر پایان گفت: ‌نگاه عدالت محور در استان از اهم اهداف دفتر نمایندگی آذربایجان غربی است به گونه ای که رصد و شناسایی مناطق محروم و کم برخوردار از امکانات که معمولاً در مرکز کشور و استان ها متمرکز می شود، با عدالت محوری می توانیم این نعمات و امکانات را به مناطق دورافتاده هم منتقل کنیم.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود