معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی:

20 هزار بیمار محروم استان سیستان و بلوچستان ویزیت رایگان شدند

۱۳۹۶/۰۶/۲۴ - ۱۹:۳۳
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی از ویزیت رایگان 20 هزار بیمار محروم استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
به گزارش آستان نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی با بیان اینکه دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سیستان و بلوچستان با هدف خدمت‌رسانی به افراد محروم و نیازمند در 21 دی‎ماه 95 راه‌اندازی شده است، بیان کرد: تا کنون بیش از 20 گروه جهادی سلامت به مناطق محروم و نیازمند این استان اعزام شده‌اند.
وی بیان کرد: این گروه‌های پزشکی تا کنون 20 هزار بیمار را در زمینه‌های دندانپزشکی، پزشکی، اطفال و .....  به صورت رایگان ویزیت کرده و 7 هزار نسخه دارویی نیز تجویز کرده‌اند.
خاکسار ابراز کرد: آستان قدس رضوی علاوه بر فعالیت‌های درمانی، خدمات ارزنده‌ای نیز در زمینه عمران و آبادی استان سیستان و بلوچستان انجام داده‌ است که می‌توان به بازسازی و تعمیر 16 واحد مسکونی خانواده‌های نیازمند و مستضعف اشاره کرد.
وی ادامه داد: همچنین گروه‌های جهادی با حضور در دو دهستان شهرک‌بزی و گنبدعلوی از روستاهای هدف آستان قدس رضوی در رفع محرومیت‌زدایی در این مناطق خدمت‌رسانی کرده‌اند.
وی توزیع 5 هزار و 650 بسته ارزاق غذایی میان محرومان و سیل زدگان استان بلوچستان، توزیع 485 بسته متبرک و کارت هدیه به ارزش یک میلیون ریال میان محرومان و نیازمندان، توزیع 85 کارت هدیه 2 میلیون ریالی میان ایتام و سادات نیازمند، شروع ساخت مجمتع بین راهی میرجاوه برای خدمت رسانی به زائران پاکستانی را از دیگر فعالیت‌های آستان قدس رضوی در استان سیستان و بلوچستان معرفی کرد.
خاکسار عنوان کرد: همچنین به همت نمایندگی آستان قدس رضوس در استان سیستان و بلوچستان کانون‌های خادمیاری در مساجد و حسینیه‌های سطح شهر به منظور ترویج معارف قرآنی و مکتب اهل بیت(ع) راه اندازی شده است،.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی برگزاری جشن‌های زیرسایه خورشید ویژه میلاد با سعادت حضرت ثامن الحجج(ع)، عیادت از بیماران، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان، اجرای طرح ضیافت رضوان و اطعام 12 هزار روزه‌دار محروم و نیازمند در ایام ماه مبارک رمضان را از دیگر فعالیت‌های آستان قدس رضوی در استان سیستان و بلوچستان معرفی کرد.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود