قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی خبر داد؛

هم افزایی مجموعه های آستان قدس رضوی برای خدمت به مناطق سیل زده

۱۳۹۸/۰۱/۱۵ - ۱۸:۲۱
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: برای ارائه خدمات گسترده تر به هموطنان عزیز سیل زده مان در استانهای گلستان، مازندران، خراسان شمالی، خوزستان، لرستان و ایلام جلسه‌ای با حضور مدیران آستان قدس رضوی و مسئولان دفاتر نمایندگی این آستان مقدس در استانهای مذکور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
سیدرضا فاطمی امین در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز گفت: در این جلسه گزارش‌هایی از وسعت خسارات و نیازهای هموطنان مان در این مناطق ارائه شد و قرار شد تا طبق اولویت بندی و با محوریت معاونت محرومیت‌زدایی و بنیاد کرامت امام رضا(ع) بسته‌های حمایتی شامل مواد غذایی و بهداشتی بین خانواده های خسارت دیده توزیع شود.
وی تصریح کرد: کلیه بخش‌های آستان قدس رضوی نیز ملزم شدند تا فهرستی از امکانات و ظرفیت‌های قابل ارسال به مناطق سیل زده را در اسرع وقت تهیه و ارائه نمایند.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: از طریق دفاتر نذورات آستان قدس رضوی امکان مشارکت مردمی برای کمک به مناطق سیل زده نیز فراهم می‌شود.
فاطمی امین از اعزام خادمان امام رضا(ع) در قالب کاروانهایی برای عرض تسلیت به خانواده های داغدار این مناطق خبر داد و افزود: محموله های حاوی اقلام داروئی و مواد غذایی نیز به صورت گسترده در شهرها و روستاهای آسیب دیده در حال توزیع است و مجموعه های فرهنگی و خدماتی آستان قدس تمام ظرفیت ها و توان خود را برای رفع آلام و دردهای این هموطنان عزیزمان در استانهای گلستان، مازندران، خراسان شمالی، خوزستان، لرستان و ایلام به کار گرفته اند.
وی با اشاره به خدمات آستان قدس رضوی به سیل زدگان استان گلستان گفت : در حال حاضر با تاسیس آشپزخانه مرکزی و نانوایی صنعتی امام رضا(ع) در مناطق سیل زده شمال کشور، روزانه 14 هزار پرس غذای گرم و 5هزار قرص نان در روستاها و شهرهای آسیب دیده طبخ و توزیع می شود. همچنین کمک‌های فنی و تخصصی شامل اعزام ماشین آلات راهسازی به همراه نیروهای فنی نیز در گلستان و مازندران ارایه شده است.

اقدامات فوری در لرستان
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی همچنین از حضور گروه های جهادی در مناطق سیل زده استان های غرب کشور خبر داد و گفت: تاکنون 2 آشپزخانه و 2 نانوایی در استان لرستان راه اندازی شده و روزانه ۱۰ هزار وعده غذای گرم در روستاها و شهرهای آسیب دیده در حال توزیع است.
وی اظهار کرد: بر اساس بازدیدهای میدانی که توسط بنیاد کرامت، دفاتر نمایندگی و خادمیاران رضوی از مناطق سیل‌زده «پل دختر»، «خرم آباد»،«معمولان» و.. به عمل آمده بخش عمده ای از نیازهای اصلی این مناطق شناسایی شده است که برای اقدامات ضروری برنامه ریزی لازم انجام شد.
فاطمی امین تصریح کرد: 48 ساعت بعد از وقوع سیلاب در استان، 2 هزار پرس غذای گرم توسط خادمیاران رضوی طبخ و بین سیل‌زدگان توزیع شد.
وی با بیان اینکه 32 گروه جهادی در مناطق مختلف سیل‌زده مشغول خدمت‌رسانی هستند، اظهار کرد: خادمیاران ما در عرصه کمک‌رسانی آذوقه، جمع‌آوری و توزیع اقلام غذایی و دارویی در سطح مناطق سیل زده مشغول خدمت هستند.
وی با اشاره به اینکه همچنان اقلام دارویی و درمانی، غذای گرم و وسایل گرمایشی نظیر پتو جزء اولویت‌های مورد نیاز برای امدادرسانی به خسارت دیدگان است، خاطرنشان کرد: از این رو کامیون های حاوی آرد و مواد غدایی مورد نیاز مردم نیز به منطقه گسیل شده است.
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید