۱۳۹۳-۰۳-۲۹

آموزش مراقبت از نوزادان در کتاب «پرورش و نگهداری نوزادان و کودکان»

مولف کتاب «پرورش و نگهداری نوزادان و کودکان» گفت: کتاب به منظور مراقبت و نگهداری از نوزادان و کودکان تا قبل از ورود آن‌ها به مدرسه، نگارش یافته و به صدها سوال درباره نحوه مراقبت از کودکان پاسخ داده‌است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، احمد شاه فرهت ادامه داد: والدین، مراقبان یا باغبان گل‌های نوشکفته زندگی و همچنین دانشجویان رشته‌های پزشکی، پرستاری و مامایی با مطالعه این کتاب، اطلاعات ارزشمندی را در زمینه مسایل مرتبط با رشد و نگهداری نوزادان و کودکان کسب خواهند کرد.
وی افزود: ضمن این‌که سبک ساده سوال و جواب این کتاب کمک می‌کند تا خواننده به راحتی جواب پرسش‌هایش را بیابد.
وی با بیان این‌که این کتاب شامل راهنمایی‌های ضروری برای والدین است، گفت: علاوه ‌بر این مطالب کوتاه و مجزایی در رابطه با مشکلات خاص، مانند بدخوابی‌ها و بدخلقی‌های کودک که نقاط بالقوه از هم‌پاشیدگی خانواده‌های بسیاری هستند، در این کتاب آمده‌است.
وی درباره مطالب عنوان شده در فصول این کتاب 307 صفحه‌ای، خاطرنشان کرد: شیرخواران، تغذیه کودک، خواباندن کودک، مراقبت روزانه کودک، آرام کردن کودک، رشد و نمو کودک، تربیت و رفتار کودک و در نهایت سلامت کودک، 8 فصل متنوع کتاب را تشکیل می‌دهند.
شاه فرهت ادامه داد: فصل اول کلیه اطلاعاتی را که برای مراقبت از یک نوزاد تازه متولد شده نیاز داشته یعنی از تغذیه کودک گرفته تا لباس پوشاندن، در اختیارتان قرار می‌دهد. این اطلاعات تا سن 6 هفتگی شیرخوار را شامل می‌شود.
وی بیان کرد: این فصل‌ها نسبت به بخش‌های دوره کودکی به قسمت‌های کوچک‌تری تقسیم و از 6 هفتگی تا 6 ماهگی، از 6 ماهگی تا یک سالگی، از یک سالگی تا 2 و نیم سالگی و از 2 و نیم سالگی تا 6 سالگی را شامل می‌شوند. در هر بخش اطلاعات ضروری راجع به این گروه‌های سنی در اختیار گذاشته شده‌است.
لازم به ذکر است، این کتاب که در قطع وزیری تدوین شده، مولف دکتر احمدشاه فرهت، فاطمه مظفرنژاد و فرحناز حسینی طباطبایی است که با یک هزارو 500 نسخه و برای چهارمین بار در فروشگاه‌های به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) توزیع می‌شود.

متن
چاپ چهارم کتاب نخبه افغانستانی در انتشارات به‌نشر
مرکزی برای نشر بهترین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها
برچسب ها:
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

امروز دشمن شناسی یک ضرورت برای جامعه جهانی اسلامی
تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اهمیت اعلام هفته وحدت، آن را از ابتکارات حضرت امام(ره) برای جلوگیری از سوء استفاده…

پخش زنده حرم مطهر