به همت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان قم،

50 ایستگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی به سیل زدگان در قم برپا شد

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۲۱:۳۶
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان قم از برپایی50 ایستگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی سیل زدگان در این استان خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر تکیه‌ای در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز، به فعالیت‌های دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم در امدادرسانی به مناطق سیل‌زده اشاره و ابراز کرد: متأسفانه در پی وقوع سیل در ابتدای سال جاری در استان‌های جنوبی خسارت‌های فراوانی به مردم وارد شده است.
وی افزود: این دفتر نمایندگی با حضور در مناطق سیل‌زده جنوب کشور به ویژه استان لرستان، نیازهای اساسی و مشکلات این مناطق را بررسی و با همفکری مسئولین کانون‌های خادمیاری موضوعی و محله‌ای قرارگاه‌هایی برای تأمین نیازهای سیل‌زدگان در استان و شهرستان‌ها برپا کرد.
وی با بیان اینکه این حادثه دلخراش در ایام نوروز به وقوع پیوست، اظهار کرد: تمامی ایستگاه‌های باب الرضا(ع) که در ایام عید به همت دفتر نمایندگی برای بدرقه مسافران در ورودی‌های شهر و ایستگاه راه‌آهن برپا شده بود، به پایگاه‌های جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی به سیل زدگان اختصاص یافت.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان قم افزود: تاکنون 50 ایستگاه جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی به همت کانون‌های خادمیاری محله‌ای، موضوعی و تخصصی در استان برپا شده است.
وی افزود: استان قم در کمک به سیل‌زدگان به‌عنوان معین استان لرستان انتخاب شده است از این رو بیشتر فعالیت‌های دفتر نمایندگی در استان لرستان انجام می‌شود.
تکیه‌ای افزود: تا کنون 4 محموله کمک‌های مردمی شامل اقلامی همچون پتو، برنج، آب معدنی، اجاق گاز، البسه، گوشت به همت دفتر نمایندگی به مناطق سیل زده استان ارسال شده است.
وی خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که با سرپرست معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی و مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در استان لرستان داشتیم، مقرر شد هرهفته یک گروه از خادمیاران جهادی استان قم در مناطق سیل زده لرستان حضور و در زمینه‌های مختلفی همچون امدادرسانی، عمرانی و تبلیغی و فرهنگی خدمت کنند.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در قم تصریح کرد: خدمت‌رسانی خادمیاران رضوی استان قم تا پایان تابستان در مناطق سیل‌زده ادامه خواهد داشت.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود