مدیر مرکز امور خادمین آستان قدس رضوی:

خادمیاران رضوی باید طعم شیرین خدمت به حضرت رضا(ع) را بچشند

۱۳۹۸/۰۲/۰۵ - ۲۰:۳۴
مدیر مرکز امور خادمین آستان قدس رضوی گفت: مسئولان نمایندگی‌های استانی آستان قدس رضوی باید شیرینی خدمت‌رسانی به حضرت رضا(ع) را به خادمیاران رضوی بچشانند.
به گزارش آستان نیوز، علی اکبر عصارنیا ظهر امروز در اولین نشست معاونین خادمیاری دفاتر نمایندگی آستان قدس که به همت مرکز امور خادمین آستان قدس در محل صحن غدیر حرم مطهر رضوی برگزار شد به دو ماموریت ویژه این مرکز برای 6 ماهه آینده سال 98 با محوریت خادمیاران رضوی اشاره و اظهار کرد: نخستین برنامه نمایندگی‌های استانی آستان قدس رضوی در سراسر کشور این است که هر کدام به صورت مجزا باید حداقل 100 نفر نیروی فعال در مرکز استان و 6 نیروی فعال شامل مسئول فناوری اطلاعات، مسئول جشنواره خدمت، مسئول آموزش، مسئول پشتیبانی، مسئول ستاد و اجرایی در شهرستان‌های استان داشته باشند.
وی با بیان اینکه برای پیشرفت کارهای خادمیاری در شهرستان‌ها باید فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، پشتیبانی، اجرایی و ... بین 6 نفر نیرو تقسیم شود، گفت: طبق تجربیات، فعالیت در شهرستان‌ها باید به صورت تشکیلاتی صورت گیرد و برای هر بخش از فعالیت‌ها جلسات متعدد با مرکزیت استان برگزار و یک دبیرخانه با نظارت مرکز امور خادمین آستان قدس رضوی نیز تشکیل شود.
مدیر مرکز امور خادمین آستان قدس رضوی دومین ماموریت این مرکز را فعالسازی خادمیاران رضوی بیان کرد و افزود: نخستین راهکار برای فعالسازی خادمیاران رضوی راه‌اندازی کانون‌های محلی در استان‌های کشور است و در همین راستا باید تأسیس یک کانون محله‌ای مدرسه محور یا خیریه محور را به صورت مستقیم در دستور کار خود قرار دهید و در این کانون به صورت ماهیانه برای 100 دانش آموز کلاس‌های درسی، احکام، ورزشی و ... با محوریت امام رضا(ع) برگزار کنید.
عصارنیا ادامه داد: مسئولان نمایندگی آستان قدس رضوی در استان‌ها موظفند با راه‌اندازی کانون محله‌ای مدرسه محور یا خیریه محور و فعالیت‌های این مجموعه، شیرینی خدمت به امام رضا(ع) را به خادمیاران رضوی بچشانند و شخصا مدیریت این کانون را بر عهده داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه باید نمایندگان استانی آستان قدس رضوی برای فعالسازی خادمیاران رضوی در استان خود، یک کار زمان محور طرح ریزی و اجرایی کنند، عنوان کرد: قرار هشتم یکی از کار‌های زمان محور به‌شمار می‌رود که توسط خادمیاران استان یزد طراحی و اجرا می‌شود که در این طرح؛ هشتم هر ماه هر شخصی که می‌تواند از ساعت 8 صبح تا نماز مغرب و عشاء به نیت امام رضا(ع) 8 کار نیک و پسندیده برای مردم انجام می‌دهد.
مدیر مرکز امور خادمین آستان قدس رضوی مهمترین فرصت برای فعالسازی خادمیاران رضوی در استان‌ها را ایام دهه کرامت دانست و افزود: اغلب مردم به خصوص خادمیاران رضوی در ایام دهه کرامت انگیزه خدمت خالصانه و بی‌دریغ به مردم به خصوص پذیرایی از کاروان‌های زیر سایه خورشید را دارند بنابراین از این فرصت ناب باید برای چشاندن شیرینی خدمت به خادمیاران رضوی و پهن کردن سفره خیرات و برکات رضوی استفاده کافی را کرد.
گفتنی است؛ معاونین خادمیاری دفاتر نمایندگی‌های آستان قدس رضوی در ابتدای این نشست به بیان وضعیت موجود خادمیاران در استانها از جمله جشنواره خدمت، فرآیند جذب و گزینش، چارت شهرستان‌ها پیگیری آموزش‌ها، سامانه خادمیاری، مباحث انگیزشی و ... پرداختند.
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید