تشریح فعالیت‌های دفتر استانی آستان قدس رضوی در استان قم

۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۲۲:۰۵
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در قم فعالیت‌های این دفتر را در استان قم تشریح کرد.
به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید باقر تکیه ای، مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در نشست خبری که به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، در سخنانی با اشاره به برنامه‌های نمایندگی آستان قدس رضوی در قم اظهار کرد: در دهه مبارکه فجر، خادم‌یاران حضرت رضا(ع) در سراسر ایران، این افتخار را دارند که جلوه خدمات و برکات در آستان قدس رضوی را به منصه ظهور برسانند و در این راستا در استان قم نیز همزمان با این ایام برنامه های ویژه ای تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه های پیش بینی شده در دو بخش «نهضت ترویج و نشر فرهنگ رضوی» و «نهضت خدمت رسانی به مردم به خصوص مستضعفین» دنبال می شود، گفت: یکی از مهمترین برنامه های پیش بینی شده با عنوان «چله انقلاب، 10 شب 10 روستا» بوده که در این برنامه با حضور کانون های خادم یاری مراسم های ویژه ای هر شب در یکی از مناطق محروم یا روستاها برگزار می شود.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در قم گفت: در قالب این برنامه علاوه بر برگزاری مراسم هایی نظیر اجرای سرود، قرائت قرآن کریم، مداحی و...، میز خدمت تشکیل شده و به مردم خدمات مختلف از جمله فرهنگی، پزشکی، مشاوره و... ارائه می‌شود.
وی از برگزاری مسابقه سرود آوای رضوان رقابت با موضوع امام رضا(ع) خبر داد و گفت: در اجرای این برنامه کانون فرهنگی مساجد و سازمان فرهنگی شهرداری با ما همکاری دارند.
تکیه ای اجرای برنامه «برهان» ویژه موضوع زنان و انقلاب اسلامی و مادران انقلابی را مورد توجه قرار داد و افزود: این مراسم با حضور 2 هزار نفر از بانوان قمی پنجشنبه صبح ساعت 9 در حرم حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود.
وی به اجرای پویش ملی «ره صدساله» اشاره کرد و گفت: در این پویش به دنبال بازنمایی نقش زنان در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و این برنامه در فضای مجازی از قم شروع شده و در سطح ملی دنبال می‌شود.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در قم به تجلیل از شعرای معاصر انقلاب اسلامی که در عرصه انقلاب نقش آفرین بودند اشاره کرد و گفت: شکوه دلدادگی عنوان برنامه دیگری است که 25 بهمن ماه با حضور تولیت آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.
وی از ثبت نخستین موقوفه در قم برای امام رضا(ع) خبر داد و افزود: این موقوفه یک منزل در خیابان صفایه است و امیدواریم در روز 25 بهمن ماه شاهد آغاز عملیات احداث یک مسجد، حسینیه و مرکز آموزشی و فرهنگی طراز انقلاب اسلامی با عنوان شمس الشموس در این محل باشیم.
تکیه ای «سربازان موعود» سمیناری ویژه طلاب و فضلای جوان حوزه علمیه قم، رونمایی از 40 کتاب مرتبط با موضوع سیره امام رضا(ع) و انقلاب اسلامی، برگزاری نشست‌های «بزم اندیشه» در مدارس و دانشگاه ها با موضوع انقلاب اسلامی، دستاوردها و چالش‌ها و... را از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون 2300 نفر خادمیار جذب دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در قم شده اند تصریح کرد: برای خادمی حضرت امام رضا(ع) 140 مصداق خدمت در 25 موضوع پیش بینی شده است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید