حجت الاسلام و المسلمین رئیسی:

امروز هر دولتی به رژیم صهیونیستی نزدیک شود، سخت مورد نفرت جهانیان است

۱۳۹۵/۰۴/۱۱ - ۰۴:۴۰
تولیت آستان قدس رضوی در آستانه روز جهانی قدس گفت: در شرایطی که استکبار جهانی تلاش می کند دست دولت های منطقه را در دست اسرائیل بگذارد، اما امروز رژیم صهیونیستی آن چنان مورد نفرت مردم جهان است که هر کس به این حکومت منفور نزدیک شود، سخت مورد نفرت جهانیان خواهد بود.
به گزارش آستان نیوز حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار مدیران و ناظران شورای نگهبان در استان خراسان رضوی گفت: در چنین شرایطی، کشورهایی همچون عربستان سعودی و ترکیه که در حال نزدیک شدن به آن رژیم هستند، سخت مورد نفرت مردم خودشان و جهان خواهند بود.
وی افزود: استکبار جهانی قصد داشت از دهها سال قبل، رژیم جعلی صهیونیستی را به خورد کشورهای منطقه بدهد. امروز 70 سال از آن قضایا می گذرد، اما اتفاقی که در فلسطین افتاده، این است که مرجعیت تصمیم گیران برای مردم فلسطین دیگر سازمان های آزادی‌بخش نیستند؛ بلکه خود مجاهدان در صحنه فلسطینی هستند. اتفاق دیگر این است که جریان انتفاضه های اول و دوم و سوم باعث شده امروز حقیقتاً ابتکار عمل در دست مردم فلسطین، غزه و جنوب لبنان بیفتد و جایگاه صهیونیست ها همچنان که مجاهد نستوه آقای سید حسن نصرالله بارها گفتند، همچون خانه عنکبوت است.
تولیت آستان قدس رضوی افزود: اتفاق دیگری که افتاده، این است که امروز مهاجرت به اسرائیل وجود ندارد. بلکه شکل آن معکوس است و از اسرائیل به سایر کشورهاست. از طرفی امنیت اسرائیل، مخاطره آمیزترین شرایط را دارد و با وجود گنبد آهنین، بسیار شکننده و آسیب پذیر است.
وی ادامه داد: امروز دو جبهه مهم وجود دارد که در حال شفاف شدن است. یکی جبهه مقاومت و ایستادگی و ضدیت با نظام صهیونیستی و استکباری؛ در این جبهه بسیاری از مردم مسلمان دنیا و آزادمردان و آزاد زنان در کنار ایران هستند. یک جبهه هم جبهه سازش و حامی حکومت جعلی اسرائیل است. این دو جبهه در حال شفاف شدن است و مردم دنیا به زودی آن را خواهند شناخت.

نظام مردم سالار و مدنیتی به نام دین
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: از افتخارات نظام اسلامی این است که همه نهادهایش برخاسته از رأی و نگاه مردم و جایگاهی است که بین مردم‌سالاری و دین تلفیق کرده است. از سویی انتخاب و اراده با مردم و تمام نهادها برخاسته از رأی آنان است و از سوی دیگر این رأی با نگاه به دین و ارزشهای دینی و ابتنا بر ارزشهای دینی بر سرنوشت مردم است که نظام را در عالم ممتاز کرده و یک مدنیتی به نام دین رقم زده که 37 سال است امتحان خودش را در این سرزمین پس داده است.
وی تصریح کرد: مدل هایی که امروز از حکومت در جهان وجود دارد، یا مبتنی بر لیبرالیسم غربی است که هم در حوزه نظری و علمی دارای اشکال و آسیب و در محافل علمی مورد نقدهای بسیاری است و هم در حوزه عمل چیزهایی را که ادعا می کند، نمی تواند به اجرا درآورد. انتخاباتی که در مغرب زمین برگزار می شود، با میزان پایینی از مشارکت اجرا می شود. مدل دیگر، نظام های سلطنتی است که نه پایه دینی دارد و نه پایه مردمی؛ مثل حکمت‌های سعودی و بحرین. یک خانواده بر سرنوشت مردم مسلط شده و تمام امکانات ملی را در جهت اهداف خود به کار می گیرند و در جهت عکس مصالح مردم قدم برمی دارند. متاسفانه نظام های غربی امروز به شدت خواستار این نظام ها و پشتیبان آن هستند. آنها از یک طرف مدعی رای مردم هستند و از طرفی از نظام هایی طرفداری می کنند که هیچ پایگاه مردمی ندارند.
وی به نظام اسلامی به عنوان یک الگوی جدید در جهان اشاره و اظهار داشت: نظام مردم سالار ایران که در طول 37 سال گذشته به طور متوسط هر سال یک انتخابات برگزار و به نحوی کار کرده که رأی مردم و سلامت انتخابات تضمین شود، به عنوان الگوی جدیدی در جهان مطرح شده است. هرچند ساز و کار انتخابات در ایران به گونه ای است که انتخابات در بهترین سطح از سلامت برگزار شود، اما همچنان این نظام مورد خشم نظام استکباری و غرب است. بنابراین، معلوم است که مسأله مردم نیستند و بحث رأی و توجه به آنان، ادعایی بیش نیست.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی ابراز داشت: در کشورهای غربی که خود را مردم سالار می دانند، اغلب انتخابات با مشارکت بسیار پایین شکل می گیرد. پس مسئله مردم نیستند. آنچه مدنظر آنهاست این است که مردم طبق خواست آنان عمل کنند. اما خواست مردم ما دین و ارزشهای دینی است. از روز اول انقلاب فریاد «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» سر داده اند و این شعار، همواره مبنای حکومت ما خواهد بود.

مترقی ترین قانون اساسی دنیا

وی گفت: در سفری که به آفریقا داشتم، با شخصی از دوستان نزدیک نلسون ماندلا آشنا شدم که از طرف ماندلا مأمور شده بود قانون اساسی آفریقا را بنویسد. ایشان که تمامی قوانین اساسی دنیا را مطالعه کرده بود، گفت: در تمام دنیا، جمهوری اسلامی ایران کاملترین قانون را دارد و بسیار مترقی است؛ چرا که بین دموکراسی و آرمان خواهی جمع بسته است. از نظر او بسیار مشکل است که یک کشور هم آرمانخواه و هم دموکراتیک باشد.
وی با اشاره به بیداری اسلامی در کشورهای منطقه، اظهار داشت: اگر کشورهایی که در جریان این بیداری متضرر شده اند، می گذاشتند تردید نداشته باشید مردم مسلمان منطقه مدلی که از نظام اسلامی ما الگو گرفته اند را انتخاب و پیاده می کردند. کما این که در یمن، مصر و بسیاری از کشورها، می بینید که نوع خواسته ها و شعارها و اعلام مواضع شان دو نوید می دهد؛ یکی بازیافتن هویت اسلامی و دیگری حق مشارکت در حاکمیت و سرنوشت خود.
وی افزود: هر چند امپراتوی خبری استکبار تلاش کند که این اخبار را پوشش ندهد، اما خداوند متعال به خاطر حقانیت این دیدگاه و این پیام، آن را فراگیر و گسترده کرده و برای همه مردم جهان عمومیت داده است.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: ما معتقدیم که امروز امواج انقلاب شکوهمند اسلامی، پیام و مقصد و مقصود امام و راه ایشان و گفتمان رهبری معظم انقلاب در منطقه بیش از هر زمان امروز رونق دارد. شما امروز ببینید در جهان اطراف چه خبر است. امروز توجه به نگاه و اهداف امام و دیدگاه های رهبری در هر نقطه از عالم موجب زمین گیر شدن استکبار شده است.
وی با اشاره به اتکای جوانان مسلمان به قدرت ایمان و ایستادگی و مقاومت در برابر زورگویان، تصریح کرد: آیا امروز به لحاظ قدرت نظامی، ضعیف تر از مردم یمن داریم؟ آنها در عین بی سلاحی و بی امکاناتی و در حالی که نه نیروی هوایی و دریایی دارند، بیش از یک سال است که آل سعود را به ستوه درآورده اند. این که آمریکا مستقیم در قضیه یمن ورود می کند، استیصال آنان را نشان می دهد. این در حالی است که سازمان دول که به دروغ اسمش را سازمان ملل گذاشته اند، حمایت می کند و با گرفتن رشوه در یک سند دست می برد و عبارت «رژیم کودک کش سعودی» را حذف می کنند.

سازمان ملل، اراده مستکبرین را دنبال می کند
وی تصریح کرد: این نظام حاکم بر رسانه ها و به ظاهر سازمان ملل است که اراده مستکبرین را دنبال می کند. اما آیا توانسته اند کاری از پیش ببرند؟ خیر. امروز در هر جای دنیا بروید، نام نظام اسلامی می درخشد. همین خانم کلینتون در خاطراتش گفته: هر جای دنیا رفتم گفتند ایران، ایران. اصلاً نمی فهمم در عالم چه خبر است. ما پول خرج می کنیم، اما نام ایران مطرح می شود. این حقیقتی منبعث از عدالت خواهی، حق خواهی و آزادی طلبی است که به برکت انقلاب اسلامی و پیام امام راحل و بصیرت آفرینی های رهبر معظم انقلاب ایجاد شده است.
وی ابراز امیدواری کرد: فردا مسلمین با همان احساسی که در شبهای قدر و در سایه سار قرآن، حضرات معصومین را واسطه فیض الهی قرار دادند، در راهپیمایی روز قدس با زبان روزه به میدان خواهند آمد و خروش خود را علیه نظام صهیونیستی و استکباری به عالم نشان می دهند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری انتخابات در استان، گفت: تجربیاتی به دست آمد که نباید از دست برود. قانون انتخابات اشکالات، ابهامات و اجمالاتی دارد که مشکلاتی جدی برای ناظر و مجری به وجود آورده است. اصلاح قانون انتخابات امری بسیار ضروری است. این باید قبل از انتخابات آینده مورد بررسی قرار بگیرد.
وی افزود: نکته دیگر، توجه به جایگاه شورای نگهبان به عنوان تضمین کننده جمهوریت و اسلامیت نظام است. این جایگاهی است که قانون برای مجلس خبرگان قرار داده تا نظام اسلامی از طرفی بر اسلامیتش و از طرف دیگر بر جمهوریتش تأکید شود.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والسلمین محرابی، رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان خراسان رضوی به ارائه گزارشی از فعالیت های این دفتر در استان خراسان رضوی پرداخت.
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید