نشست توجیهی خادمیاران رضوی در بوشهر برگزار شد

۱۳۹۷/۱۰/۰۴ - ۲۲:۵۳
به همت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در بوشهر دوره آموزشی و نشست توجیهی خادمیاران رضوی در این استان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، به همت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان بوشهر نشست توجیهی و دوره آموزشی خادمیاران رضوی با سخنرانی حجت الاسلام صفایی بوشهری امام جمعه شهر بوشهر و نماینده ولی فقیه در استان بوشهر برگزار شد.
حجت الاسلام صفایی بوشهری در جمع خادمیاران رضوی ابراز کرد: یکی از توفیقات انسان در حیات خود خدمت به اهل بیت(ع) آن هم با اعتقاد قلبی و دینی است.
وی با بیان اینکه ارزشمندترین انسان‌ها در هر عرصه یاران و خادمین حجت خدا هستند، گفت: این انسان‌ها شاخصه‌هایی دارند که اولین آن ایمان است. اگر ایمان نباشد هر خدمتی هم انسان انجام دهند، بی ارزش بوده و از بین می‌رود.
وی افزود: شاخصه دوم این افراد داشتن تقوا و عمل صالح است که باید در ساختار رفتاری او متجلی باشد. همچنین حق مدار بوده و بر اساس حق زندگی و صاحب صبر و شکیبایی باشد.
صفایی بوشهری خطاب به خادمیاران اظهار کرد: این شاخص‌ها در بین شما وجود دارد، شما برای خدمت به امام رضا(ع) انتخاب شده اید و اولین کاری را که باید انجام دهید شکرگزاری است.
وی تصریح کرد: بدون شک خادم بودن در آستان قدس رضوی آثار و برکاتی دارد که توسعه و رشد فرهنگی استان یکی از این برکات خواهد بود.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین جمالی مدیر دفتر آستان قدس رضوی در استان بوشهر نیز به ارائه گزارشی از فعالیت نمایندگی در استان اشاره کرد و گفت: یکی از سیاست‌های کلی و ابلاغی برای خدمت‌رسانی بهتر به محرومین و نیازمندان تشکیل کانون‌های خادمیاری است که تاکنون 25 کانون در استان تشکیل شده است.
وی به ثبت نام خادمیاران اشاره و خاطرنشان کرد: تاکنون یک هزار و 300 نفر با مراجعه به سایت آستان قدس رضوی به عنوان خادمیار رضوی نام‌نویسی کرده‌اند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید