خانواده، جوانان را در مقابل مشکلات جهان امروز واکسینه می‌کند

۱۳۸۶/۰۸/۰۵ - ۱۸:۲۸
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، سید احمد علوی در نخستین همایش مادران دانشجویان دانشگاه امام رضا(ع) با اشاره به این مطلب افزود: فرزندان آئینه تمام قد خصلت‌های خانواده می‌باشند.
وی در خصوص هوشیاری والدین نسبت به پیشرفت های تکنولوژی و وسایل ارتباط جمعی دنیای امروز اظهار داشت: دشمنان در سراسر دنیا برای رسیدن به اهداف و منافع خود و انحراف فرزندان‌مان ساعت‌ها برنامه ریزی می‌کنند که این امر هوشیاری آگاهانه والدین را می‌طلبد.
علوی در ادامه تصریح کرد: گروه‌ها و احزاب مختلف در دنیای امروز برای به انحطاط کشیدن و سقوط افکار جوانان ایرانی از طریق اینترنت و ماهواره اهداف شوم و زهرآلود دنیای غرب را با محصولات به ظاهر زیبا و فریبنده به نمایش می‌گذارند.
وی تنها راه مقابله با افکار مسموم دنیای غرب را ایجاد و اعتقاد به باورهای دینی و مذهبی بیان کرد و افزود: اگر بتوانیم قوای درونی و افعال خود را بر ارزش‌های الهی منطبق کنیم، دشمن نمی تواند با تبلیغات فریبنده و زهرآلود به هدف خود دست یابد.
علوی در خصوص نصیحت و اندرزگویی جوانان خاطر نشان کرد: محتوا ی نصیحت باید متناسب با سن افراد باشد.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی نشاط و هیجان را از ویژیگی های جوانان دانست و افزود: خانواده باید زمینه های تفریح و نشاط را برای جوانان فراهم کند و به دشمنان گوی سبقت ندهد.
وی هدف راه اندازی از دانشگاه امام رضا (ع) را ایجاد باورهای دینی و مذهبی عمیق در جوانان معرفی کرد و گفت: در این دانشگاه جوانان علاوه بر یادگیری علم و دانش به سیره ی حضرت رضا(ع) و باورهای مذهبی مجهز می شوند.
این همایش با حضور مادران دانشجویان دانشگاه امام رضا(ع) وابسته به آستان قدس رضوی به مدت یک روز در مشهد برگزار شد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید