سید رضا فاطمی امین در مراسم معارفه تولیت جدید آستان قدس رضوی تشریح کرد؛

از تسهیل زیارت و محرومیت زدایی تا گسترش مفهوم خدمت

۱۳۹۸/۰۱/۱۷ - ۲۲:۱۵
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در آئین تکریم و معارفه تولیت آستان قدس رضوی به ارائه گزارشی از عملکرد آستان قدس رضوی طی سه سال اخیر پرداخت.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، سیدرضا فاطمی امین قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در آئین تکریم و معارفه تولیت آستان قدس رضوی که با حضور جمعی از مقامات کشوری و لشکری در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، به ارائه گزارش کوتاهی از عملکرد آستان قدس رضوی طی سه سال اخیر پرداخت و اظهار کرد: منشور هفتگانه مقام معظم رهبری عرصه‌های جدیدی به روی آستان قدس رضوی گشود و در همین راستا فعالیت‎های گسترده‌ای در حوزه خدمت به زائران، مجاوران و به ویژه محرومان، فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی انجام شد.
وی با اشاره به اقدامات آستان قدس در راستای تسهیل امر زیارت، تصریح کرد: در این راستا زائرشهر و زائرسرای رضوی با ظرفیت اسکان روزانه بیش از 12 هزار زائر احداث شد، همچنین طی سه سال اخیر شرایط تشرف بیش از یک میلیون زائر زیارت اولی به حرم مطهر رضوی فراهم شد.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه میزان پذیرایی از زائران در میهمانسرای حضرت حدود 2 و نیم برابر افزایش یافته است، افزود: فعالیت‌های فرهنگی در حرم مطهر برای زائران ایرانی و غیرایرانی به صورت چشم‌گیری افزایش داشته و همچنین اقدامات گسترده‌ای در راستای توسعه صحن‌ها و رواق‌ها انجام شده است.
وی افزود: در حوزه محرومیت‌زدایی 247 پروژه زیرساختی در دهستان‌های محروم اجرایی شد، 98 هزار نفر از محرومان کشور از خدمات پزشکی رایگان آستان قدس بهره‌مند شدند و همچنین در حوادث طبیعی همچون زلزله و سیل آستان قدس رضوی به کمک هموطنان حادثه دیده شتافته است.
فاطمی امین احداث پردیس‌های امام رضا(ع)، توانا، مجتمع دانشجویی، باغ اردوگاه خاتون، راه اندازی شبکه ماهواره‌ای امام رضا(ع)، توسعه دانشگاه علوم اسلامی رضوی، افتتاح مرکز مشاوره رضوی و اعزام مبلغان دینی به بسیاری از کشورهای اسلامی را از جمله اقدامات آستان قدس رضوی طی سه سال اخیر برشمرد.
وی خاطرنشان کرد: در توسعه محصولات دانش بنیان اقدامات اساسی انجام شده به‌طوری‌که به زودی آستان قدس رضوی توانایی تأمین صددرصدی نیاز کامل داروی هموفیلی کشور را دارد، در سال 94 تعداد شرکت‌های زیان ده آستان قدس 14 عدد بوده در حالی که امروز تنها یک شرکت زیاده وجود دارد و سود شرکت‎های آستان قدس نسبت به سال 94، پنج برابر شده است.
فاطمی امین با اشاره به طرح توسعه خدمت، خادم و مخدوم، تاکید کرد: این طرح ظرفیت بسیار بزرگی برای گره‌گشایی از مشکلات محرومان است، در قالب این طرح تمام ارادتمندان به امام رضا(ع) می‌توانند از طریق خدمت به مستمندان خادم این آستان نورانی باشند.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید