مدیر دفتر آستان قدس رضوی در استان گلستان خبر داد؛

آمادگی گسترده استان گلستان برای مدیریت بحران در شهرستان گمیشان / تلاش داریم روحیه زندگی را به مردم منطقه بازگردانیم

۱۳۹۸/۰۱/۱۶ - ۰۰:۴۹
مدیر دفتر آستان قدس رضوی در استان گلستان گفت: تلاش داریم روحیه زندگی را به مردم منطقه بازگردانیم.
به گزارش آستان نیوز، سید حسین علوی، مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان گلستان گفت: گروه‌های جهادی خادمیاران رضوی به همراه مجموعه خادمیاری، بنیاد کرامت و معاونت محرومیت زدایی و مجموعه ی رسانه ای و فرهنگی آستان قدس در سطح استان مشغول امداد رسانی به سیل زدگان هستند.
وی افزود: آشپز خانه و نانوایی سیار در نزدیکترین روستا به مناطق سیل زده برای امدادرسانی بهتر ایجاد شده است و روزانه بیش از 8000 غذا در این آشپزخانه پخت و در بین مردم توزیع می‌شود.
علوی گفت: مجموعه استان برنامه دارد مردم شهرستان گمیشان را از منطقه بحرانی دور کند.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان گلستان گفت: در حال حاضر آب از شهرستان آق قلا در حال خروج و در حال حرکت به شهرستان گمیشان است و به منظور جلوگیری از ورود آب به این شهرستان، قرار شد با کمک تیم های جهادی و ستادمدیریت بحران معبرهایی احداث شود تا این آب ازشهر گمیشان عبور نموده و وارد دریای خزر شود.
وی افزود: 7 الی 8 هزار نفر از مردم گمیشان، آق قلا و گنبدکاووس در کمپ‌های به دور از فضای سیل مستقر شده اند و تیم جهادی آستان به همراه سایر تیم های جهادی در حال پاکسازی خانه های آنها است و علاوه بر امداد رسانی در حوزه های اجتماعی، عمرانی و سلامت، خرید البسه برای سیل زدگان نیز ادامه دارد.
وی با بیان اینکه مأموریت خادمیاران و گروه‌های جهادی آستان قدس کمک به مردم در حوزه سلامت، اطعام دهی، امدادرسانی و توزیع البسه است کفت: خادمیاران رضوی درصدند تا با فعالیت های فرهنگی و درمانی، امید و روحیه را در بین سیل زدگان ایجاد کنند تا وضعیت به روال عادی خود باز گردد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید