قائم مقام توليت آستان قدس رضوي خبر داد؛

انعقاد تفاهم نامه مشترك بين حوزه‌هاي علميه خواهران و آستان قدس رضوي

۱۳۹۶/۰۴/۲۲ - ۱۸:۱۱
قائم مقام توليت آستان قدس رضوي از انعقاد تفاهم نامه مشترك همكاري بين آستان قدس رضوي و مديريت حوزه هاي علميه خواهران كشور خبر داد.
به گزارش آستان نیوز، سید مرتضی بختیاری اظهار داشت: توسعه مفهوم خدمت، خادم و مخدوم به عنوان یکی از رویکردهای اصلی آستان قدس رضوی است و انعقاد این تفاهم نامه در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری برای مقابله با جنگ نرم و هجمه فرهنگی دشمنان صورت گرفت.
وی تصریح کرد: با توجه به توافق صورت گرفته بیش از ٥ هزار طلبه خواهر در سراسر کشور به عنوان مروجان فرهنگ رضوی ساماندهی می شوند.
بختیاری با بیان اینکه تولیت آستان قدس رضوی بر ارائه خدمات به زائران بارگاه منور رضوی از مبداء تا مبداء تاکید ویژه دارند، اذعان داشت: طلاب خواهر در سراسر کشور و در استان‌های مختلف به نام مبارک امام رضا(ع) و در حوزه های فرهنگی، تربیتی و اعتقادی اقدام و عمل خواهند کرد.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: خواهران طلبه به عنوان خادمیاران فرهنگ رضوی در راستای استحکام خانواده، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، مشاوره های اعتقادی و به عبارت دیگر هدایت عمومی جامعه به صورت افتخاری ارائه خدمت می کنند.
وی گفت: این گروه از خادمیاران سالی ٤ مرتبه توفیق تشرف و ارائه خدمت در بارگاه منور امام رضا(ع) را خواهند داشت و در طول سال نیز در شهرهای محل سکونت شان به عنوان خادمان امام رئوف(ع) برای گره گشایی از کار محرومان و مستضعفان به صورت سازمان یافته ورود خواهند کرد.
بختیاری اذعان داشت: سازمان فرهنگی، مرکز امور خادمین و مرکز زنان و خانواده آستان قدس رضوی در اجرای این طرح با مدیریت حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور همکاری می کنند.

 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود