ستار هدایت خواه خبر داد:

اعزام 10 هزار زیارت اولی از کهگیلویه و بویراحمد به مشهدالرضا(ع)

۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۹:۲۵
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کهگیلویه و بویراحمد از اعزام 10 هزار زیارت اولی از کهگیلویه و بویراحمد به مشهد الرضا(ع) به همت این دفتر خبر داد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، دکتر ستار هدایت خواه روز گذشته در نشست با خبرنگاران، افزود: 3600 پرونده در کانون خادمیاران سلامت تشکیل شده است که بالغ بر ۷۰۰ پرونده این کانون متعلق به دهستان هدف است و در مجموع ۲۹ میلیارد ریال خدمات دهی در قالب این طرح انجام شده است.
وی با تاکید بر تحقق خدمات پزشکی در قالب کانون خادمیاران سلامت، تصریح کرد: ۴۱۰ مورد عمل جراحی نیز در چارچوب طرح اجرایی شده است.
وی با بیان اینکه اعزام قریب به ۱۰۰۰۰ نفر از مردم استان به مشهد مقدس توسط دفتر آستان قدس رضوی در دو سال اخیر محقق شده است، عنوان کرد: پوشش افراد بالای چهل سال و همچنین افرادی که بیش از ۱۵ سال از زیارت آن¬ها گذشته باشد به عنوان اولویت طرح است.
مسئول دفتر آستان قدس رضوی در استان گفت: همچنین در قالب طرح خادم یاری رضوی، دفاتر آستان قدس رضوی در استان ها تشکیل شده و منشاء خدمات فراوانی بوده است.
وی افزود: جذب و ساماندهی خادم یاران رضوی از جمله فعالیت های دفاتر آستان قدس رضوی است، ۲۱۲۰ نفر از مردم استان در طرح خادم یاری رضوی ثبت نام شده اند و در کانون های خادم یاری ساماندهی می شوند.
وی عنوان کرد: همچنین ساماندهی ها در قالب کانون های خادم یاری محلی و کانون های خادم یاری موضوعی انجام می شود.
هدایتخواه با اشاره به اینکه ۴۰ کانون خادم یاری تخصصی و ۳۵ کانون خادم یاری محلی در استان فعال است، گفت: طرح امداد مستضعفان و خدمات رسانی در بخش سلامت با پوشش مناطق مختلف از دیگر برنامه های اجرا شده است.
وی ترویج فرهنگ وقف و نذر را از دیگر ماموریت های آستان قدس رضوی دانست و گفت: خدمات دهی پایدار ترویج فرهنگ وقف و نذر را طلب می کند.
هدایتخواه با تاکید بر ماموریت چهارم به عنوان ترویج فرهنگ رضوی، ابراز داشت: پیوست فرهنگی در راستای اجرای خدمات دهی تهیه و با نگاه برنامه ریزی شده پوشش بسته های فرهنگی با محورهای آموزشی را نیز خواهیم داشت.
وی افزود: همچنین آموزش جوانان و نوجوانان با اعزام به مشهد مقدس در قالب طرح 7 روز در بهشت نیز اجرایی می شود.
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان جشن های زیر سایه خورشید با اجرای بیش از ۱۰۰ عنوان برنامه را از دیگر برنامه ها دانست و بیان کرد: در این محور نیز پوشش شهرستان های مختلف استان انجام می شود.
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید