آیت الله مکارم شیرازی در دیدار تولیت آستان قدس رضوی:

حضور میلیون ها زائر در مشهد ظرفیت بزرگی برای فعالیت‌های فرهنگی است

۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۰۲:۵۶
آیت الله مکارم شیرازی در دیدار تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه خدمت به حضرت رضا(ع) واقعا افتخار بزرگی است که نصیب شما شد، گفت: حضور سالانه ده‌ها میلیون زائر در مشهد مقدس ظرفیت بزرگی برای گسترش فعالیت‌های فرهنگی است.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، آیت الله مکارم شیرازی خطاب به حجت الاسلام والمسلمین مروی گفت: شما انسانی هوشیار، مدیر و مدبر هستید و امیدواریم بتوانید به بهترین نحو آستان مقدس رضوی را اداره کنید.
وی با بیان اینکه حتما باید نظارت دقیق بر فعالیت‌های آستان قدس رضوی وجود داشته باشد، افزود: ارتباط با مراجع و بزرگان حوزه را حفظ و تقویت کنید، یکی از بخش‌هایی که فراموش شده بود اما از زمان مرحوم طبسی گسترده شد مسائل فرهنگی بود، حضور سالانه ده‌ها میلیون زائر در مشهد مقدس ظرفیت بزرگی برای گسترش فعالیت‌های فرهنگی است، در زمان آیت الله رئیسی هم این برنامه‌ها گسترش یافت، اما باز هم به وضع موجود قانع نشوید و به گونه‌ای با برنامه‌های متنوع فعالیت کنید که زائر وقتی برمی‌گردد تغییر کند.
مرجع عالیقدر جهان تشیع با اشاره به خسارات ناشی از سیل در نقاط مختلف کشور بیان کرد: فعالیت‌های مردمی باید گسترش یابد تا کمک‌های مردمی بیشتر شود، الان کمک‌های زیادی به سیل زدگان می‌شود اما اسکان مهمترین مشکل سیل زدگان است و برای آینده آنها هم باید برنامه ریزی شود.
آیت الله مکارم شیرازی افزود: گروه‌هایی را به نقاط مختلف بفرستید تا در استان‌های سیل زده نیازهای سیل زدگان را بررسی کنند و برای ساخت سریع خانه برای آن‌ها برنامه ریزی شود، البته خانه‌های جدید نباید در محل سابق که در معرض سیل است ساخته شود.
وی با تاکید بر اینکه فعالیت‌های محرومیت زدایی را که انجام می‌دهید رسانه‌ای کنید تا همه بدانند دستگاه امام رضا(ع) واقعا در حال خدمت به مردم است، گفت: به حوزه علمیه مشهد هم توجه کنید و مشکلات آن را از نزدیک بررسی و رفع کنید.
آیت الله مکارم شیرازی اظهار کرد: توجه به حاشیه شهر را هم در برنامه داشته باشید و هم در جهت فعالیت فرهنگی در آن مناطق تلاش کنید.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید