مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان مطرح کرد:

خادمیاران رضوی نقش مهمی در محرومیت‌زدایی استان کرمان ایفا می‌کنند

۱۳۹۷/۱۱/۰۸ - ۱۶:۴۶
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان نقش خادمیاران رضوی در محرومیت‌زدایی را ستودنی دانست و گفت: خادمیاران رضوی نقش مهمی را در محرومیت زدایی این استان ایفا می‌کنند.
سیدحسین صابری در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز درباره وجود محرومیت در بخش‌هایی از استان کرمان اظهار کرد: در زمان رژیم سابق استان کرمان مانند بسیاری از استان‌های کشور در محرومیت و فقر بود، اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی به همت جوانان انقلابی در جهاد سازندگی و بسیج و فعالیت‌های دولت‌ها در نظام جمهوری اسلامی کارهای بسیار بزرگی در زمینه محرومیت‌زدایی صورت گرفته است.
وی با اشاره به خدمات انقلاب اسلامی به مردم، ابراز کرد: خدمت‌رسانی به مردم در تمام بخش‌ها قابل تحسین بوده، اما در برخی استان‌ها مانند کرمان که بسیار پهناور و گسترده است به‌رغم کارهای خوب انجام گرفته در برخی بخش‌ها کاستی‌هایی مشاهده می‌شود که باید برای از بین ‌بردن این محرومیت‌ها تلاش کرد.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان، نقش خادمیاران رضوی در پرکردن این خلاء را کلیدی توصیف کرده و افزود: خادمیاران رضوی می‌توانند در بخش‌هایی مانند اشتغالزایی که بسیار مهم است ورود کرده و از این طریق با تأمین آسایش و معیشت افراد جویای موجب جلب خشنودی امام رئوف شوند.
وی تشکیل هسته‌های کارآموزی را مهم ارزیابی کرده و تصریح کرد: انجام آموزش‌های کاربردی و تعلیم مهارت‌های شغلی می‌تواند زمینه‌ساز اشتغال بسیاری از افراد جویای کار که تخصص ندارند را فراهم کند.
صابری در ادامه پیرامون اعزام گروه‌های پزشکی به برخی مناطق کم‌برخوردار اشاره و اظهار کرد: این موضوع که با کمک خادمیاران سلامت که از پزشکان و پرستاران متعهد و با روحیه جهادی تشکیل شده است، می‌تواند گام بزرگی در استفاده مردم از خدمات رایگان پزشکی و دندانپزشکی باشد.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان با یادآوری طرح‌های خدمات‌رسانی به مردم روستای نهضت‌آباد و دهستان با مشارکت اردوهای جهادی افزود: ساخت مسجد، خانه عالم، سرویس بهداشتی، حمام و مدرسه از فعالیت‌ها‌یی بوده که در مناطق مورد نظر انجام پذیرفته و در حال تکمیل است.
لازم به یادآوری است: درسال جاری بیش از ۱۰ هزار نفر در استان کرمان با ثبت‌نام در سایت خادمیاران رضوی برای خدمت رسانی اعلام آمادگی کردند و بیش از ۴ هزار نفر پس از گذراندن دوره‌های مورد نظر به حرم مطهر رضوی متصل شده‌اند.
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید