طی دو سال و نیم فعالیت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کهگیلویه و بویراحمد،

10 هزار زائر محروم استان کهگیلویه و بویراحمد به مشهدالرضا(ع) اعزام شدند

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۹:۲۹
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کهگیلویه و بویراحمد از اعزام 10 هزار زائر محرم و نیازمند طی دو سال و نیم فعالیت این دفتر به مشهدالرضا(ع) خبر داد.

ستار هدایت خواه در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز، با بیان اینکه دفتر نمایندگی در استان کهگیلویه و بویراحمد از 27 آبان ماه 1395 راه اندازی و تأسیس شده است، ابراز کرد: این نمایندگی در طی قریب به دو سال و نیم فعالیت، موفق به اعزام 10 هزار زائر محروم و نیازمند به مشهدالرضا(ع) شده است.
وی به ثبت نام خادمیاران رضوی اشاره و خاطرنشان کرد: تاکنون 2 هزار و 120 نفر از مردم ولایت مدار و عاشق این استان با مراجعه به سایت آستان قدس رضوی به عنوان خادمیار رضوی ثبت‌نام و تشکیل پرونده کرده‌اند.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کهگیلویه و بویراحمد از تأسیس کانون‌های خادمیاری در استان خبر داد و عنوان کرد: تاکنون 25 کانون خادمیاری محله‌ای و 40 کانون خادمیاری موضوعی به منظور خدمت‌رسانی بهتر و بیشتر به نیازمندان در شهرهای مختلف استان تشکیل شده است.
وی با اشاره به اینکه این نمایندگی در طول دوره فعالیت خود 10 هزار سبد غذایی بین کودکان دارای سوء تغذیه و مادران شیرده توزیع کرده است، گفت: تاکنون 130 رأس گوسفند عقیقه و قربانی شده که گوشت آن در قالب بسته‌بندی‌های یک کیلویی و بیشتر بین نیازمندان توزیع شد.
هدایت‌خواه به خدمات بهداشتی، درمانی، جراحی و خرید تجهیزات پزشکی اشاره کرد و افزود: تاکنون برای 3 هزار و 500 بیمار پرونده پزشکی تشکیل شده است که از این مقدار 410 مورد آن عمل جراحی، 101 مورد خرید تجهیزات پزشکی، 15 مورد کاشت حلزون گوش، 60 مورد درمان نازایی بوده است.
وی با بیان اینکه تاکنون 300 فقره وام خرید جهیزیه به زوج‌های محروم و نیازمند در استان پرداخت شده است، افزود: این دفتر نمایندگی تاکنون هزینه تشکیل زندگی آسان برای 35 زوج محروم را فراهم کرده، همچنین 60 زوج جوان و نیازمند نیز در قالب کاروان زیارتی به مشهدالرضا(ع) اعزام شدند.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: توزیع 500 دست لباس بین دانش‌آموزان محروم و نیازمند استان، تهیه و توزیع 10 هزار بسته نوشت افزار، اعزام 40 گروه جهادی به مناطق محروم و تکمیل 8 باب منزل مسکونی ویژه افراد نیازمند و... از دیگر خدمات این نمایندگی از زمان تشکیل تاکنون است.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید