معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی مطرح کرد:

یک میلیون وعده تغذیه رایگان میان مدارس محروم استان‌های خراسان توزیع می‌شود

۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۷:۲۴
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی از توزیع بیش از یک میلیون وعده تغذیه رایگان به ارزش 25 میلیارد ریال میان دانش‎آموزان 121 مدرسه تا پایان امسال خبر داد.
مصطفی خاکسار قهرودی در حاشیه افتتاحیه طرح تغدیه رایگان دانش آموزی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان‌نیوز گفت: مطابق دستور تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر توجه به محرومان و مستضعفان، طرح بزرگ تغذیه رایگان دانش‌آموزان مدارس مناطق کم‌برخوردار در سه استان خراسان رضوی، جنوبی و شمالی توسط معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی پیشنهاد شد.
وی با بیان اینکه این طرح طی روزهای آتی، یکشنبه در استان خراسان شمالی و دوشنبه در خراسان جنوبی کلید می‌خورد، افزود: مجموعا در قالب این طرح، تا پایان سال جاری بیش از یک میلیون وعده صبحانه رایگان از تولیدات کارخانجات آستان قدس رضوی، به ارزش اعتباری 25 میلیارد ریال برای دانش‎آموزان در 16 دهستان و 121 مدرسه توزیع می‌شود.
وی همچنین با اشاره به ابعاد همکاری بین سازمانی این طرح، بیان کرد: این طرح به پیشنهاد آستان قدس رضوی در سه استان خراسان برنامه‌ریزی و از امروز اجرایی می‌شود و دوشادوش این آستان قدسی، آموزش و پرورش، سپاه و کمیته امداد با ما همراهی می‌کنند.
خاکسار دانش‏آموزان را سرمایه‎های آینده کشور دانست و گفت: نارسایی و سوء تغذیه از جمله آسیب‌های برخی نونهالان و نوجوانان در مناطق محروم است، لذا در قالب این طرح ضمن رفع این کمبودها، رشد فکر، ذهنی و جسمی دانش‌آموزان هم تأمین خواهد شد.
وی نهادینه کردن فرهنگ رضوی را از مهمترین اهداف زیربنایی این طرح برشمرد و گفت: امیدواریم از این مسیر نام و فرهنگ مبارک رضوی را در مدارس و میان نوجوانان و جوانان کشور اشاعه دهیم.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی با بیان دیگر ابعاد اجرای طرح تغذیه رایگان دانش‌آموزان در مدارس مناطق محروم ابراز کرد: این طرح برای نخستین بار در حال اجرا است و در قالب آن بنا داریم نهادهای مسئول را بیش از پیش به این امر توجه دهیم تا خلا موجود در این زمینه به زودی مرتفع شود.
خاکسار قهرودی گفت: از مسیر اجرای این طرح به دنبال جهت دادن فرهنگی و معنوی به کمک خیران و تلاش‌های میان سازمانی هستیم چرا که این دست برنامه‌ها ضمن توجه به حرکت‌های فرهنگی جامعه، توجه به محرومان و نیز نگاهی به چشم‌انداز نسل‌های آینده است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید