معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی خبر داد؛

توزیع 15 هزار بسته غذایی ویژه مادران باردار و شیرده در استان‌های‌ خراسان

۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۹:۴۴
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی از توزیع 15 هزار بسته غذایی ویژه مادران باردار و شیرده در 3 استان خراسان همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی با اعلام این خبر اظهار کرد: طبق دستور تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر رسیدگی به محرومان و مستضعفان و طبق تفاهم‌نامه همکاری که با دانشگاه علوم پزشکی انجام گرفت، 15 هزار بسته غذایی ویژه مادران باردار و شیرده وکودکان زیر 6 سال دچار سوء تغذیه در نظر گرفته شده که توسط خادمیاران آستان قدس رضوی در مراکز بهداشت 3 استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی توزیع می‌شود.
وی اعتبار اختصاص یافته برای این طرح را 30 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این سبد غذایی شامل 7 قلم کالا ضروری به ارزش هر بسته 2 میلیون ریال است که همزمان با دهه فجر کار توزیع آن آغاز شده و تا پایان سال جاری در مناطق روستایی و حاشیه شهر توزیع ادامه خواهد داشت.
خاکسار تصریح کرد: در این طرح برای 4 هزار نفر از واجدان شرایط در استان خراسان رضوی، 2250 نفر در استان خراسان شمالی و 3750 نفر در خراسان جنوبی سبد غذایی در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد: در کنار توزیع این بسته‌ها فرآیند آموزش، شناسایی و پایش این افراد نیز توسط معاونت بهداشت علوم پزشکی مشهد انجام می‌گیرد تا مشکل سوء تغذیه مادران و کودکان آنها به موقع تشخیص و برطرف شود.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید