باحضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت؛

اجتماع بزرگ خادمیاران رضوی استان گیلان برگزار شد

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۰۲:۰۵
در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و به منظور ترویج فرهنگ خادم یاری، عصر چهارشنبه در همایشی از 8 خادم یار نمونه آستان قدس رضوی گیلان در رشت قدردانی شد.
به گزارش آستان نیوز، نماینده ی ولی فقیه در گیلان در اجتماع بزرگ خادم یاران گیلانی آستان قدس رضوی با اشاره به پیشینه ولایتمداری مردم گیلان، عشق به اهل بیت را اساس دینداری و توسل شیعیان راستین عنوان کرد و گفت: انفاق یکی از نشانه های اهل ایمان و تقواست که امروز می تواند در بستر تاسی از فرهنگ رضوی زمینه ی نوع دوستی و کمک به نیازمندان را مهیا نماید.
آیت الله فلاحتی افزود: اهل یقین زمانی به سرمنزل مقصود نائل می آیند که اعتقاد به قیامت و اقامه نماز را با وجه سومی بنام انفاق و بخشش در راه خدا همراه سازند.
امام جمعه ی رشت اضافه کرد: ظرفیت‌های آستان قدس امروز زمینه ایی فراهم کرده که می توان بخش قابل توجهی از توان اجتماعی را در بستر عشق به امام رضا علیه السلام در راه تعالی و نوع دوستی هدایت نمود.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی گیلان نیز در این مراسم از ساماندهی بیش از 2هزار خادمیار گیلانی در قالب 8 حوزه ی خدماتی و عام المنفعه شامل اردوهای جهادی، بهداشت و درمان، فرهنگی-آموزشی، کارآفرینی و اشتغال، وقف و نذر، زیارت و اطعام نیازمندان خبر داد و تصریح کرد: در همین راستا تاکنون 5 میلیارد ریال برای سازندگی مناطق محروم استان و 10 میلیارد ریال در قالب تسهیلات ازدواج جوانان گیلانی هزینه شده و 12 هزار نفر از افراد محروم و کم برخوردار استان  نیز به زیارت مشهد مقدس شرفیاب شده اند.
حجت الاسلام و المسلمین مهدوی همچنین از شکل گیری پویشی مردمی باحضور خادمان گیلانی آستان قدس رضوی در استان خبر داد و گفت: این پویش با هدف خدمت به فقرا و نیازمندان، روز پنج شنبه 18 بهمن ماه که مصادف با سالروز شهادت ام ابیها حضرت فاطمه ی زهراست، غذای نذری پخته شده از سوی خادمان داوطلب را بین مستمندان و مستحقان توزیع خواهد کرد.
شایان ذکر است درپایان این همایش از 8 خادم یار نمونه  آستان قدس رضوی استان گیلان قدردانی شد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود