.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی:

امام صادق(ع) در تهاجم فرهنگی دشمن از دین و قرآن صیانت کردند

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام صادق(ع) در تهاجم فرهنگی دشمن از دین و قرآن صیانت کردند.

1398/4/8 شنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در مراسم عزاداری سالروز شهادت امام صادق(ع) که با حضور علما، اساتید، روحانیون و طلاب مشهد مقدس در محل مدرسه علمیه آیت الله خویی(ره) برگزار شد، مهمترین هدف از برگزاری چنین مراسم و آیین‌هایی را بالا بردن میزان معرفت و شناخت نسبت به معارف دین و اولیای الهی دانست و ابراز کرد: پیشنیاز شناخت و معرفت نسبت به ائمه اطهار(ع) دل و قلبی پاک است.
وی افزود: اگر بخواهیم قرآن را لمس کنیم باید طهارت ظاهری داشته باشیم و اگر بخواهیم به عمق قرآن دست پیدا کنیم، نیازمند طهارت باطنی هستیم.
تولیت آستان قدس رضوی افزود: همان گونه که درک باطن قرآن احتیاج به طهارت روح و قلب دارد، دسترسی به عمق شخصیت اهل بیت(ع) نیز نیازمند طهارت روح و پیراستگی دل از وسوسه‌های نفسانی و شیطانی است.
تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: برای درک حقایق عالم و شناخت اولیای خدا و پی بردن به زوایای شخصیتی و وجودی امام صادق(ع) ابتدا باید دل و قلب را از حجاب معصیت پاک کرد و از خدا خواست که این حضرات را به ما بشناساند.
حجت الاسلام والمسلمین مروی با اشاره به نقش اثرگذار امام صادق(ع) در دفاع از شبهه‌ها نسبت به اسلام، تصریح کرد: در دوران امام صادق(ع) از یک طرف نحله‌های فکری گوناگون و از طرف دیگر فعالیت ملحدان و مشرکان بسیار گسترده بود و حکومت‌های بنی امیه و بنی عباس نه تنها هیچ قرابتی با اسلام نداشتند بلکه عداوت نیز داشتند.
وی تصریح کرد: زمان امام صادق(ع) به معنی واقعی کلمه یک تهاجم فرهنگی وجود داشت که خطرش برای دین و اسلام از خطر معاویه و یزید کمتر نبود، امام صادق در چنین شرایطی از دین و قرآن صیانت کرد.
تولیت آستان قدس رضوی ابراز کرد: اگر مبارزه‌ها، سعه صدر و علم لدنی امام صادق(ع) نبود و اگر تربیت یافتگان مکتب این امام همام نبودند، هجمه ملحدان و مشرکان در آن دوران اسلام را بر باد داده بود، امام صادق(ع) لباس رزم پوشید و در میدان فرهنگ و مبارزات علمی با شبهات در دفاع از اسلام وارد میدان شد.
حجت الاسلام والمسلمین مروی گفت: بعد دیگر شخصیت امام صادق(ع) مبارزات ایشان با ظلم و جور بود، این گونه نبود که امام صادق(ع) تنها در برابر سیل شبهات اعتقادی و فتنه‌ها ایستادگی کنند، امام صادق(ع) با همان قوت و صلابت که از دین خدا مرزبانی کردند، در برابر طاغوت و حاکمان جور و ظلم با قاطعیت ایستادند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.