.

مرتضی رجوعي:

تربيت مديران متعهد در عرصه جهان اسلام از راهبردهای دانشگاه امام رضا(ع) است

رئيس دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع) گفت: يكي از اهداف راهبردي اين دانشگاه، تربيت مديران متعهد و متخصص در عرصه جهان اسلام است.

1397/10/16 يكشنبه

به گزارش آستان‌نیوز، مرتضي رجوعي در مصاحبه اختصاصي با شبكه ماهواره‌اي «كربلا» به ارائه گزارشي از پيشينه دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع) و فعاليت‌هاي آن پرداخت و اظهار کرد: تربيت نيروهاي متعهد و متخصص در حوزه‌هاي علوم نافع كه به منجر به حل مشكلات و نيازهاي نظام و جامعه اسلامي شود، از رويكردهاي اصلي این دانشگاه است.
وي افزود: اين دانشگاه در مقطع كارشناسي ارشد در رشته مديريت اماكن متبركه و مذهبي اقدام به جذب دانشجوی ايراني و غير ايراني كرده است كه در اين رشته ميزبان دانشجوياني از آستان‌هاي مقدس حسيني و امامين جوادين(ع) بوده‌ايم.
رجوعي اظهار كرد: علاوه بر پذيرش دانشجو در اين رشته، دوره‌هاي آموزشي رسمي و غير رسمي نيز براي مديران و كاركنان عتبه مقدسه كاظمين توسط دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع) برگزار شده كه مورد استقبال و رضايت‌مندي شركت‌كنندگان واقع شده است.
رئيس دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع) پرداختن به فعاليت‌هاي پژوهشي را يكي از اولويت‌هاي اين مركز برشمرد و اظهار كرد: به دنبال آن هستيم كه پروژه‌هاي علمي ما در راستاي رفع نيازهاي مشترك سياسي، فرهنگي و اجتماعي كشورهايي همچون عراق صورت گيرد.
وي در ادامه از جذب دانشجويان غير ايراني از 6 سال اخير تاكنون در دانشگاه بين المللي امام رضا(ع) خبر داد و گفت: در حال حاضر حدود 400 دانشجوي غير ايراني در اين دانشگاه مشغول به تحصيل هستند كه بخش اعظمي از آن‌ها را دانشجوان عراقي تشكيل مي‌دهند.
رجوعي با اشاره به تحصيل حدود 7 هزار دانشجوي ايراني و غيرايراني در اين دانشگاه در چهار دانشكده «هنر و معماري اسلامي»، «فني و مهندسي»، «علوم انساني» و «حسابداري و مديريت» بيان كرد: دانشگاه امام رضا(ع) جزو معدود دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي است كه در آن دانشجويان دختر و پسر به صورت تك جنسيتي پذيرش مي‌شوند.
گفتنی است: با حضور تيم تصويربرداري و تهيه‌كنندگي شبكه ماهواره‌اي كربلا وابسته به آستان‌هاي مقدس حسيني در مشهد مقدس، گزارشي از فعاليت‌هاي دانشگاه امام رضا(ع) تهيه شد و در قالب يك برنامه 15 دقيقه‌اي، گزارشي از حضور دانشجويان عراقي محصل در دانشگاه امام رضا(ع)، خدمات علمي و فعاليت اين دانشگاه هفته آينده به روي آنتن اين شبكه خواهد رفت.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.