.

اجلاس هم‌اندیشی مسئولان دفاتر استانی آستان قدس رضوی برگزار شد

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی از برگزاری اجلاس هم‌اندیشی مسئولان دفاتر استانی آستان قدس رضوی در مشهد مقدس خبر داد.

1395/9/24 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی با بیان اینکه این اجلاس دو روزه در تاریخ 17 و 18 آذرماه با حضور 60 سرپرست و مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در مشهد مقدس برگزار شد، ابراز کرد: در این نشست که نمایندگان آستان قدس رضوی در تمامی استان‌ها حضور داشتند، اعضای دفاتر استانی ضمن بهره‌مندی از دوره‌های توجیهی مورد نیاز و تببین سیاست‌ها و راهبرد‌های مد نظر آستان مقدس حضرت رضا(علیه‌السلام)، با تولیت آستان قدس رضوی دیدار کردند.
وی با بیان اینکه اولین دفتر استانی در تاریخ 27 آبان ماه سال جاری در استان ایلام راه‌اندازی شد، افزود: در گذشته دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی تنها به استان‌هایی که دارای موقوفات رضوی بودند، خلاصه می‌شد، اما امروز بر اساس رویکرد جدید تولیت این آستان، چتر عنایت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(علیه‌السلام) باید بر سر تمامی زائران و ارادتمندان به ساحت قدسی این امام همام در سراسر کشور گسترده شود.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی رکن اصلی فعالیت دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی را مباحث فرهنگی با رویکرد زائر محوری و خدمت به محرومان عنوان و تصریح کرد: برنامه راهبردی ما در خصوص استان‌هایی که آستان قدس رضوی در آ‌ن­ها دارای موقوفه بوده، آن است که در صورت عدم تعارض با نیات واقف، مقداری از درآمد موقوفات صرف کمک به محرومان همان منطقه شود.
خاکسار در ادامه به طرح «خدمت، خادم و مخدوم» اشاره و با تاکید بر اینکه توسعه این طرح در استان‌های مختلف یکی از رسالت‌های مهم دفاتر نمایندگی است، عنوان کرد: امروز رسیدگی و خدمت به مستمندان و توجه بر احوال محرومان یک رویکرد جدی در آستان قدس رضوی است، بنابراین زمینه‌ای فراهم شده که عموم علاقه‌مندان و آرزومندان خدمت به بارگاه منور رضوی بتوانند توفیق خدمت به آن حضرت را از مسیر خدمت به محرومان و مستمندان شهر و دیار خود بیابند که این موضوع را دفاتر نمایندگی استانی باید به صورت جدی پیگیری کنند و حلقه‌ واسطی میان خادم و مخدوم باشند.
وی با اشاره به اینکه تمام علاقه‌مندان واجد شرایط در سراسر کشور می‌توانند خادمان حضرت علی بن موسی الرضا(علیه‌السلام) باشند، بیان کرد: خدمت به حضرت رضا(علیه‌السلام) را نباید تنها منحصر به حرم مطهر رضوی دانست، خادمان راستین حضرت انیس النفوس(علیه‌السلام) در هرکجای کشور و در هر شغل و منصبی که باشند، می‌توانند به جرگه خادمان بارگاه منور رضوی بپیوندند و منشاء خیری برای عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام) باشند.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی در پایان تکریم زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا(علیه‌السلام) از مبدا تا زمان بازگشت را به عنوان یکی دیگر از اهداف تاسیس دفاتر استانی معرفی و ابراز کرد: برای دفاتر نمایندگی دستورالعملی به صورت یک ساله ابلاغ شده است. در این مدت دفاتر و نمایندگی‌ها مسائل موجود در حوزه فرهنگ با رویکرد زائر محوری و حمایت از محرومان را پیگیری خواهند کرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.