.

با هدف معرفی غذاهای سنتی مفید؛

جشنواره «سفره خاتون» در مشهد برگزار می‌شود

سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی از برگزاری جشنواره غذا دارو با محوریت غذاهای سنتی خراسان بزرگ با عنوان «سفره خاتون» خبر داد.

1397/11/22 دوشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، فاطمه دژبرد سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی با بیان این خبر گفت: جشنواره سفره خاتون با محوریت غذا دارو با شعار «سفره سلامت با طعم فرهنگ اسلامی- ایرانی» در باغ اردوگاه خاتون برگزار می‌شود.
وی در مورد محورهای جشنواره سفره خاتون بیان کرد: غذاهای تقویتی و بهبود دهنده ضعف جسمانی، غذاهای مفید رژیمی، غذاهای مفید برای بیماری‌های خاص مانند فشارخون بالا، دیابت بیماری‌های گوارشی، بیماری‌های عفونی و...، نوشیدنی‌های رژیمی مفید و مناسب همراه غذا و غذاهای سالم مادر و کودک محورهای این جشنواره است.
وی یک تا چهارم اسفند ماه را زمان برگزاری جشنواره غذا دارو در با اردوگاه خاتون مشهد ذکر کرد و گفت: علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند تا 24 بهمن ماه با ارسال عبارت (سفره خاتون) به سامانه پیامکی 10000000038008 و یا تماس با شماره تلفن 38008 داخلی 400 در این جشنواره حضور یابند.
دژبرد افزود: گروه طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی را در برگزاری جشنواره غذا دارو همراهی می‌کند و امیدواریم برگزاری این جشنواره زمینه‌ای برای معرفی غذاهای سالم و با خاصیت درمانی برای خانواده‌های ایرانی باشد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.