.

اهدای جایزه جهانی «گوهرشاد» به 8 بانوی نیکوکار

جایزه جهانی «گوهرشاد» به 8 بانوی نیکوکار اهدا خواهد شد.

 1395/5/30 شنبه
  
2016-08-20T10:38:44+04:30

به گزارش آستان نیوز، جایزه جهانی گوهرشاد، 10 شهریورماه و همزمان با ایام زیارتی امام رضا(ع) به برگزیدگان اهدا می‌شود.
در اولین نشست علمی جایزه جهانی گوهرشاد، دکتر احمد بادکوبه و‌ دکتر محمدحسن رجبی دوانی‏ دو تن از اساتید برجسته تاریخ در جلسه حضور داشتند و زوایای اهدای این جایزه جهانی بررسی شد.
دکتر سروری مجد؛ رئیس دبیرخانه جایزه جهانی گوهرشاد، در تشریح دلایل برگزاری این جشنواره گفت: در راستای اجرای بند 4 حکم مقام معظم رهبری به تولیت محترم آستان قدس رضوی و به منظور جریان سازی فرهنگی در خصوص نیکوکاری، طرح برگزاری جشنواره و اعطای جایزه جهانی گوهرشاد تدوین شده است.
دکتر سروری مجد افزود:‌ هدف از این جایزه، تجلیل از بانوان فرهیخته و نیکوکار در سراسر جهان در ذیل نام مبارک حضرت ثامن الحجج(ع) است که البته به یاد و نام یکی از خادمان آن حضرت(ع) یعنی گوهرشاد هر سال به 8 بانوی نیکوکار که در داخل و خارج کشور اقدامات چشمگیری داشته اند، جایزه جهانی گوهرشاد اهدا می شود.
سروری مجد گفت: شیوه نامه‌ای تدوین شده و موضوعاتی چون ایثار و شهادت، مقاومت و بیداری اسلامی و عملکرد مثبت و جریان ساز در حوزه های فرهنگی هنری، وقف،‌ عمران،‌ پزشکی، علمی، آموزشی، پژوهشی و مدیریتی به عنوان ملاک های 8 گانه تعیین 8 برگزیده امسال در نظر گرفته شده است.
سروری مجد اضافه کرد: به منظور ترویج فرهنگ نیکوکاری مقرر شد دبیرخانه دائمی جایزه جهانی گوهرشاد تشکیل و اساسنامه ای تدوین و تصویب شود.
در ادامه این نشست دکتر رجبی دوانی ضمن استقبال از اختصاص این جایزه جهانی به بانوان نیکوکار تاکید کرد:‌ نام بانوان خیر و نیکوکار بی شماری در صفحات تاریخ جای گرفته که گمنام هستند و این جایزه جهانی فرصتی برای شناخته شدن این شخصیت های برجسته تاریخ و معرفی خدمات سازنده و ارزشمند آن هاست.
این پژوهشگر تاریخ افزود: بانو گوهرشاد نمونه ای از زنان نیکوکاری است که در مسیر اعتلای دین و دیدگاه های شیعه گام برداشت و مسجد جامع گوهرشاد در حرم مطهر حضرت رضا(ع) نشانه ای از خیرخواهی این زن مومن و ارادت وی به خاندان عصمت و طهارت(ع) است.
دکتر بادکوبه یکی دیگر از اساتید حاضر در این جلسه نیز ضمن تقدیر از اقدام آستان قدس رضوی برای اختصاصی این جایزه گفت: اهدای این جایزه فرصتی برای قدرشناسی از اندیشه های خیرخواهانه و حرکت های متعالی نیکوکاران است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
حجاب مایه ارتقای ارزش‌های اسلامی و معنویت در جامعه است
تقدیر از خادمان حجاب در بخش انتظامات خواهران حریم رضوی
هدف از کشف حجاب در ایران از بین بردن هویت ملی بود
بسته محتوایی «قیام مردمی مسجد گوهرشاد» در حرم رضوی ارائه می‌شود
فلسفه حجاب ایجاد امنیت روانی و ارزش‎گذاری عفاف و حیاست
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.