.

مدیر کل امور امور زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:

وظیفه داریم زن الگوی مسلمان را به جهان معرفی کنیم

مدیر کل امور زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بیان اینکه جریان های مختلفی در جهان به دنبال مخدوش کردن چهره اسلام و زن مسلمان هستند، گفت: در این شرایط ما وظیفه داریم زن الگوی مسلمان را به جهانیان معرفی کنیم.

 1395/6/7 يكشنبه
  
2016-08-28T15:45:58+04:30

به گزارش آستان نیوز، سیده صدیقه حجازی، افزود: امروز عده ای چهره ای خشن و غیر واقعی از زن مسلمان را در کنار افرادی که بویی از انسانیت نبرده اند و زنان و کودکان بی گناه را می کشند، به نمایش می گذارند؛ اما در واقع زن مسلمان آن شخصیتی نیست که گروه های تکفیری و دست ساخته های مستکبران تصویر می کنند. بلکه زن مسلمان با تأسی به حضرت زهرا(س) زندگی می کند و بانو گوهرشاد یکی از نمونه های آن است.
وی با اشاره به اهمیت فقرزدایی در راستای ایجاد جامعه سالم، اظهار کرد: تاریخ گواهی می دهد که در این عرصه همواره زن ها پیشتاز بوده اند و مصادیق بسیاری در این زمینه وجود دارد.
حجازی با بیان اینکه شخصیت های برجسته ای هم چون حضرت خدیجه(س) و حضرت زهرا(س) بانوان برگزیده تاریخ هستند و باید به دنیا معرفی شوند، عنوان کرد: جایزه جهانی گوهرشاد اتفاق منحصر به فردی است که برای اولین بار برگزار می شود و به دنبال معرفی چهره واقعی زن مسلمان و یکی از بانوان برجسته تاریخ جهان اسلام در سطح جهانی است.
وی از مشهد مقدس و آستان قدس رضوی به عنوان محلی که همواره خیرات و برکات بسیاری بهمراه داشته است، یاد و عنوان کرد: امیدواریم این جایزه جهانی بتواند از جوار بارگاه منور رضوی به اهداف عالیه خود در زمینه شناسایی و معرفی انسان هایی که زندگی خود را وقف دیگران کرده اند، برسد و در دنیایی که همگان را به انحصار طلبی و خود خواهی سوق می دهد، رویه متفاوتی ایجاد کند.
عضو کمیته انتخاب جایزه جهانی گوهرشاد در ادامه درباره شیوه انتخاب بانوان برگزیده این جایزه جهانی، خاطر نشان کرد: در اولین دوره جایزه جهانی گوهرشاد، ما از بانک های اطلاعاتی موجود در نهادهای بین المللی داخل کشور استفاده کردیم و اطلاعات بانوان فرهیخته و نیکوکار جهان اسلامی را احصا و بررسی کردیم. در این مسیر نیز محدود به جغرافیای خاصی نبودیم و تلاش کردیم در کنار نیکوکاری، سایر جنبه های افراد را نیز مورد توجه قرار دهیم.
وی افزود: تلاش ما بر این امر استوار بود که از دل جوامع گوناگون این شناسایی را انجام دهیم و چهره ای واقعی از زنان موفق و موثر مسلمان به جهانیان ارائه دهیم تا گامی در مقابله با جریان اسلام هراسی برداریم.

بیشتر بخوانید:
- ترویج فرهنگ نیکوکاری، هدف اصلی جایزه جهانی گوهرشاد است
- جایزه جهانی گوهرشاد به دنبال همگرایی جهان اسلام است
- ضرورت معرفی الگوهای اسلامی برای جامعه زنان
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.