.

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با برگزیدگان جایزه جهانی گوهرشاد:

نقش زنان فرهیخته مسلمان در بیداری اسلامی بی‌بدیل است

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با برگزیدگان جایزه جهانی گوهرشاد، گفت: نقش زنان فرهیخته مسلمان در بیداری اسلامی بی‌بدیل است.

 1395/6/10 چهارشنبه
  
2016-08-31T18:08:49+04:30

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی امروز چهارشنبه 10 شهریورماه در دیدار با برگزیدگان نخستین جایزه بین المللی گوهرشاد، با اشاره به ظرفیت‌های عظیم مادی و معنوی کشورهای اسلامی ابراز کرد: امروز اسرائیل و نظام سلطه از هیچ تلاشی برای عقب ماندگی جوامع اسلامی فروگذار نیستند و داعش، این گروه افراطی و جاهل، یقینا دست نشانده صهیونیسم برای تضعیف ارتش‌های اسلامی کشورهای عراق و سوریه است.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه تنها راه مقابله با توطئه‌ها و هجمه دشمنان اسلام، بصیرت،‌ مقاومت، ایستادگی و جهاد است، تصریح کرد: امروز ظرفیت عظیم و سرمایه بزرگ جهان اسلام علما، مجاهدان و مومنانی هستند که در کشورهای اسلامی مختلف از جمله بحرین، نیجریه، سوریه، یمن، عراق و ... فعالیت می کنند که متاسفانه دشمن نیز این موضوع را دریافته و به شدت آن¬ها را مورد هجوم قرار داده است.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر این مطلب که نقش زنان فرهیخته مسلمان در بیداری اسلامی، بی‌بدیل و حائز اهمیت است، ابراز کرد: بسیاری از ایستادگی‌ها و مقاومت‌های مجاهدان اسلامی، نتیجه حمایت‌ها، تشویق‌ها و توصیه‌های مادران، همسران و خواهران مومن و نیکوکار آن¬هاست.
وی بیداری اسلامی را سرآغازی برای بیداری جهان خواند و با بیان اینکه وعده خداوند پیروزی مومنان و خاری ظالمان و مستکبران است، خاطرنشان کرد: بیداری اسلامی که امروز در جهان به وقوع پیوسته، نابود شدنی نیست و استکبار با وجود تلاش‌ها و توطئه‌های فراوان، نخواهد توانست آن را خاموش کند. زیرا اراده پرودگار متعال بر این نیست که حق نابود و خاموش شود.
تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم افزایش مشارکت زنان در عرصه‌های مختلف جامعه تاکید و خاطرنشان کرد: اسلام می‌خواهد که رشد فکری، علمی، اجتماعی و سیاسی و بالاتر از همه رشد معنوی زنان، به حد متعالی برسد و همه‌ تعالیم اسلام در این راستا و بر همین اساس است.
عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن اظهار امیدواری برای اینکه جایزه جهانی گوهرشاد عاملی برای اشاعه هر چه بیشتر نیکی و حسنه در میان بانوان مسلمان جهان شود، بیان کرد: معرفی بانوان فرهیخته، نیکوکار و واقف مسلمان به جهانیان نشان خواهد داد که زنان مسلمان در عرصه‌های گوناگون علمی، اجتماعی و سیاسی حضور پررنگ و تاثیرگذار دارند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در پایان جایزه گوهرشاد را مسئولیت آفرین معرفی و اظهار کرد: امروز این جایزه مسئولیت شما را برای برداشتن گام‌های استوارتر و موثرتر در راه خیر سنگین‌ می‌‎کند و شما برگزیدگان باید در کنار استمرار اقدامات خیرخواهانه گذشته، در راستای تربیت نیکوکاران و خیرپروری نیز تلاش کنید.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.