.

با حضور قائم مقام آستان قدس رضوی؛

نمایندگی آستان قدس رضوی در استان ایلام افتتاح شد

دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان ایلام با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و با هدف ارائه خدمت هر چه بیشتر به زائران افتتاح شد.

1395/8/29 شنبه

به گزارش آستان نیوز به نقل از قدس آنلاین، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در آیین افتتاح نمایندگی آستان قدس رضوی در استان ایلام، با تسلیت اربعین حسینی، اظهار دکرد: استان ایلام به عنوان منطقه ای مقاوم، به خوبی در برابر شدیدترین حملات صدام، ایستادگی و در راستای دفاع از حریم امامت و ولایت نیز جانانه جانفشانی کرد.
سید مرتضی بختیاری با بیان اینکه احیاء موقوفات و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود در موقوفات، جزو رویکردهای اصلی آستان قدس رضوی در دوره جدید است، تصریح کرد: همه ما موظف هستیم که از موقوفات صیانت کنیم و آن ها را توسعه دهیم.
وی با اشاره به اینکه اصلی ترین رویکرد آستان قدس رضوی، جبهه فرهنگی است، گفت: جبهه فرهنگی یکی از مسائل بسیار مهمی است که باید به آن بیش از پیش توجه کنیم.
بختیاری با بیان اینکه بیان معارف رضوی تضمین کننده حیات جامعه انسانی است، گفت: همه ما اعتقاد داریم که پرچم و مضجع شریف حضرت ثامن الحجج(ع)، افتخار ما ایرانیان است و بهره گیری از معارف آن امام همام موجب سعادت و سلامت ما در دنیا و آخرت خواهد شد.
قائم مقام آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه زائر محوری یکی از اصلی ترین رویکردهای آستان قدس رضوی است، اظهار کرد: زائر حضرت رضا(ع) باید چنان مورد تکریم و احترام قرار گیرد که از هر جای دنیا به طرف مشهدالرضا رهسپار می شود، احساس تکریم و احترام کند.
سید مرتضی بختیاری با بیان اینکه همه ملت ایران در سراسر کشور می توانند خادمان خوبی برای زوار حضرت علی بن موسی الرضا(ع) باشند، بیان کرد: خدمت به زائران تنها به نوکری چند ساعته در جوار حرم مطهر حضرت رضا(ع) معطوف نیست و خادمان راستین امام رضا(ع) در هر جا و هر شغل و منصبی که هستند، می توانند خدمات متنوع خود را به نام و یاد امام رضا(ع)، به زائران حرم رضوی ارائه کنند.
وی با اشاره به اینکه توسعه خدمات رضوی در راستای اندیشه نورانی حضرت رضا(ع) صورت می گیرد، یادآور شد: در سراسر ایران عاشقان و دلدادگان حضرت رضا(ع) بی شمارند و ما باید از ظرفیت خادمان افتخاری زائران حرم رضوی در سراسر کشور بهره ببریم.
 قائم مقام آستان قدس رضوی با بیان اینکه باید تلاش شود تا پرچم متبرک رضوی بر بام روستاها، دهستان ها، بخش ها و شهرستانها به اهتزاز درآید، گفت: در راستای ترویج فرهنگ ناب رضوی در سراسر کشور، در آینده دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان ها دایر می شود.
وی با بیان اینکه پیش از این دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان هایی دایر می شد که دارای موقوفات رضوی بودند، گفت: با رویکرد جدید آستان قدس رضوی، این نمایندگی ها در استان های فاقد موقوفات نیز دایر خواهند شد.
قائم مقام آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه رکن اصلی فعالیت دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان ها، مبحث فرهنگی است، افزود: زائر محوری و حمایت از محرومان نیز جزو رویکردها و اهداف اصلی تأسیس دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان ها است.
قائم مقام آستان قدس رضوی با بیان اینکه توجه به نیات واقفین، رکن اصلی در هر رقبه وقفی است، افزود: بیش از ۷۰ درصد موقوفات آستان قدس رضوی عام و مطلق هستند که با توجه به فرامین رهبر فرزانه انقلاب و عنایت به نیات واقفین، می توان از محل درآمد موقوفات، در راستای محرمیت زدایی استفاده کرد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.