.

برگزاری مسابقه کتابخوانی «بر مدار آفتاب» ویژه زائران پیاده

مسابقه بزرگ کتابخوانی «بر مدار آفتاب» با موضوع آشنایی با زندگی امام رضا(ع) به 5 زبان فارسی، عربی، اردو، انگلیسی و آذری ویژه زائران پیاده مشهدالرضا(ع) در دهه آخر صفر برگزار می شود.

1395/8/29 شنبه

به گزارش آستان نیوز، معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی، با بیان اینکه پیش بینی می شود بیش از 2 میلیون نفر در این مسابقه شرکت کنند، عنوان کرد: مسابقه بزرگ کتابخوانی بر مدار آفتاب بزرگترین رویداد بین المللی آستان قدس رضوی در حوزه کتابخوانی است که در ایام دهه پایانی ماه صفر برگزار می شود. 
حجت الاسلام و المسلمین سید جلال حسینی گفت: این مسابقه با همکاری مدیریت فرهنگی و مدیریت زائران غیر ایرانی، در دو بخش ملی و بین المللی برگزار می شود.
وی افزود: کتاب «بر مدار آفتاب» با نگارش جذاب، روان، شیوا، مستند که نگاهی نسبتا جامع به زندگی امام رضا(ع) دارد، به عنوان منبع مسابقه کتابخوانی در ایام شهادت امام رضا(ع) در نظر گرفته شد.
حسینی تصریح کرد: این کتاب از سوی محمد حسین پور امینی به رشته تحریر درآمده که تاکنون نظر بسیاری از اساتید و پژوهشگران مطرح کشور را در حوزه معارف رضوی به خود جلب کرده است.
وی با تاکید بر اینکه منبع بخش غیر فارسی مسابقه برمدار آفتاب کتاب «زندگی سیاسی- مبارزاتی امام رضا(ع) در بیانات رهبر معظم انقلاب» است، گفت: محور بخش بین الملل برگرفته از کتاب «انسان 250 ساله» به قلم حضرت آیت الله خامنه ای است که زائران عرب زبان، اردوزبان، آذری زبان و انگلیسی زبان می توانند در این بخش شرکت کنند.
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی بیان کرد: کتاب «زندگی سیاسی ـ مبارزاتی امام رضا(ع) در بیانات رهبر معظم انقلاب» به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به زبان عربی به شمارگان 10 هزار جلد به چاپ رسیده و برای دیگر زبان ها نیز به زودی آماده می شود.
وی ادامه داد: این کتاب در دهه پایانی ماه صفر بین زائران غیر ایرانی حرم مطهر توزیع می شود و متن الکترونیکی آن نیز در پرتال معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی به آدرس razavi.aqr.ir قرار می گیرد.
حسینی یادآور شد: سوالات مسابقه کتابخوانی «برمدارآفتاب» به صورت تستی و برگرفته از محتوای کتاب است که در پایان کتاب الصاق شده است. علاقه­ مندان به شرکت در این مسابقه می توانند پاسخ سؤالات را از طریق پیامک و یا پست به صندوق های مسابقات فرهنگی مستقر در حرم مطهر رضوی ارسال کنند.
گفتنی است؛ کتاب بر مدار آفتاب در ایام پایانی ماه صفر از طریق 300 ایستگاه ارائه کننده خدمات به زائران مستقر در مجاورت حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) بین زائران، هیئت ها و کاروان های پیاده توزیع می شود، همچنین متن الکترونیکی آن نیز در پرتال معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی به آدرس razavi.aqr.ir قرار می گیرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
مسابقه کتابخوانی«تا بهشت» در حرم رضوی برگزار می‌شود
مسابقه کتابخوانی«بوی بهشت» ویژه ماه شعبان برگزار می‌شود
کتاب «بر مدارآفتاب» تجدید چاپ شد
برگزاری 39 عنوان مسابقه کتابخوانی در حرم مطهر رضوی
زنجیره‌ای از مهر
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.