.

«بر مدار آفتاب»؛ بزرگترین مسابقه بین المللی در حوزه سیره امام رضا(ع)

مسابقه بین المللی کتابخوانی «بر مدار آفتاب» با موضوع آشنایی با سیره و سبک زندگی امام رضا(ع) ویژه زائران پیاده مشهد در دهه آخر صفر برگزار می شود.

1395/9/4 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، مسابقه بزرگ کتابخوانی بر مدار آفتاب یکی از بزرگترین رویدادهای بین المللی آستان قدس رضوی در حوزه کتابخوانی است که قرار است در دو بخش ملی و بین المللی ویژه ایام پایانی ماه صفر برگزار شود. 
در این مسابقه که با همکاری و مشارکت معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی و سازمان فرهنگی این آستان تدارک دیده شده، پیش بینی می شود بیش از 2 میلیون نفر شرکت کنند.
این رویداد فرهنگی به 5 زبان فارسی، عربی، اردو، انگلیسی و آذری ویژه زائران پیاده مشهدالرضا(ع) در نظر گرفته شده است. در بخش فارسی زبان سوالات برگرفته از کتاب «برمدارآفتاب» نوشته حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین پور امینی است که برای نخستین بار به رشته تحریر درآمده و تاکنون نظر بسیاری از اساتید و پژوهشگران مطرح کشور را در حوزه معارف رضوی به خود جلب کرده است.
این اثر با ارائه گوشه‌ای از حیات طیبه امام رضا(ع) در قالب مستند روایی و تاریخی بر آن است تا سبک زندگی مؤمنانه را بیان کند تا همگان بر مدار آن، شیوه زیستن را مشق کنند.
در بخش بین الملل نیز سوالات این مسابقه از متن کتاب «انسان 250 ساله» به قلم مقام معظم رهبری تهیه شده که به موضوع «زندگی سیاسی- مبارزاتی امام رضا(ع)» می پردازد.
کتاب انسان 250 ساله در دهه پایانی ماه صفر بین زائران غیر ایرانی حرم مطهر توزیع می شود و متن الکترونیکی آن نیز در پرتال معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی قرار می گیرد. متن این کتاب به زبان عربی و به شمارگان 10 هزار جلد به چاپ رسیده و برای سایر زبان ها نیز در این ایام آماده خواهد شد.
سوالات هر دو مسابقه به صورت تستی و برگرفته از محتوای کتاب تهیه شده است و علاقه ­مندان به شرکت در این مسابقه می توانند پاسخ سؤالات را از طریق پیامک یا پست به صندوق های مسابقات فرهنگی مستقر در حرم مطهر رضوی ارسال کنند.
یادآور می­شود؛ کتاب بر مدار آفتاب در ایام پایانی ماه صفر از طریق 300 ایستگاه ارائه کننده خدمات به زائران مستقر در حرم مطهر حضرت رضا(ع) بین زائران، هیئت­ها و کاروان های پیاده توزیع می شود، همچنین متن الکترونیکی این کتاب نیز در پرتال معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی به آدرس razavi.aqr.ir قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید:
- بسته خبری «دهه آخر صفر»

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
کتاب «بر مدارآفتاب» تجدید چاپ شد
آشنایی دانش‌آموزان با سیره امام رضا(ع) در مسابقه «چشمه جوشان رضوی»
سیره امام رضا(ع) از عوامل تاثیرگذار تشرف غیرمسلمانان به اسلام است
زنجیره‌ای از مهر
«بر مدار آفتاب»؛ بزرگترین مسابقه کتابخوانی آستان قدس رضوی
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.