.

با حضور تولیت آستان قدس رضوی صورت گرفت؛

افتتاح نخستین اردوگاه تخصصی ویژه نوجوانان و جوانان آستان قدس رضوی

مراسم افتتاح نخستین اردوگاه تخصصی ویژه نوجوانان و جوانان آستان مقدس حضرت رضا علیه السلام با حضور تولیت آستان قدس رضوی و خانواده های شهدا تیپ فاطمیون برگزار شد.

1395/12/10 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، در این مراسم تولیت آستان قدس رضوی از خانواده‌های شهیدان حامد احمدی، محمدعلی رمضانی، سید حمید سجادی، علی خادمی و جانباز قطع نخاعی سید نادر حسینی تقدیر به عمل آورد.
در ادامه این مراسم، مجتبی مختاری؛ مدیر موسسه جوانان آستان قدس رضوی اظهار کرد: با بهره برداری از اردوگاه امام رضا علیه السلام این اردوگاه در خدمت گروه های مردمی، تشکل ها، دانش آموزان، دانشگاهیان و... خواهد بود.
وی افزود:‌ مجموعه اردوگاه امام رضا(ع) در باغ «بیلدر» منطقه طرقبه مشهد واقع شده و مساحت این مجموعه 214 هکتاری است و در حال حاضر 70 هکتار از این باغ در اختیار فضای اردوگاه قرار گرفته است.
مدیر موسسه جوانان آستان قدس رضوی گفت: در وهله اول فراخوانی برای حضور تشکل‌ها و گروه‌های مردمی در ایام نوروز داده شد و این اردوگاه در ایام نوروز پذیرای 4000 نفر از فعالان تشکل‌های فرهنگی خواهد بود.
مختاری گفت: امیدواریم با لطف حضرت رضا علیه السلام بتوانیم فضایی معرفتی - تربیتی را در قالب معارف دینی چه برای نوجوانان مشهدی و چه زائرین علی بن موسی الرضا علیه السلام فراهم کنیم.
مدیر موسسه جوانان آستان قدس رضوی بیان کرد: باتوجه به زیرساخت‌هایی که در اردوگاه امام رضا علیه السلام وجود دارد ما به دنبال این هستیم که بتوانیم سالیانه 80 هزار نفر را در این اردوگاه پذیرش کنیم.
مختاری با اشاره به دستور تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر ایجاد یک اردوگاه اختصاصی ویژه دختران در مشهد مقدس گفت: یکی دیگر از برنامه‌های موسسه جوانان بهره گیری از منابع وقفی آستان قدس رضوی در سایر شهرها برای استفاده در حوزه اردوگاهی و تربیتی است.
در بخش دیگر این مراسم، یکی از فرماندهان تیپ فاطمیون، پوتین جامانده یکی از شهدای خان طومان را به تولیت آستان قدس رضوی اهداء کرد.
این مدافع حرم، طی سخنانی با بیان اینکه جنگ در سوریه امتداد واقعه عاشوراست، افزود: پس از واقعه کربلا، جنگ بین کفار و ایمان بر زیر خاکستر رفته بود، اما به یک باره با جنگ سوریه این آتش زبانه کشید و این جنگ در سوریه همان امتداد کربلاست که از شام شروع شده است.
این فرمانده تیپ فاطمیون، گفت: اگر امروز در سوریه محور مقاومت پیروز شود که به طور قطع همین اتفاق می‌افتد، دیگر محور مقاومت متعلق به دریای خزر تا دریای عمان نخواهد بود بلکه محدوده جدیدی به وجود خواهد آمد و از لبنان تا افغانستان را دربر خواهد گرفت.
این مدافع حرم گفت: در تاریخ 21 فروردین سال جاری منطقه خان طومان سوریه به دست دشمن افتاده بود و درگیری بین جبهه کفر و مقاومت به صورت تن به تن انجام می‌شد و این پوتین متعلق به یکی از شهیدان همان منطقه است که من روی دوش های خودم پیکر مطهر او را بازگردانم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.