.

با حضور تولیت آستان قدس رضوی برگزار می‎شود؛

آیین افتتاحیه اجلاس هم اندیشی «مرجعیت علمی؛ فصل تحول علوم انسانی»

ویژه برنامه‌ای با عنوان «مرجعیت علمی؛ فصل تحول علوم انسانی» با حضور تولیت آستان قدس رضوی از سوی دانشگاه بین‎المللی امام رضا(ع) برگزار می‎شود.

1395/12/14 شنبه

به گزارش آستان نیوز، معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه بین‎المللی امام رضا(ع)، با اشاره به این خبر عنوان کرد:  با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در سال 84 مبنی بر این که ایران اسلامی ما می‌تواند مرجع علمی دنیا باشد و کشور ایران تا 50 سال آینده توان این را دارد که قله علم دنیا باشد، تا کنون جهش‌های علمی خوبی داشتیم ولی آن گونه که شایسته و بایسته بوده اتفاق نیفتاده است.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدمسعود عمرانی، ابراز کرد: از زمان انتصاب تولیت آستان قدس رضوی، همواره تأکید داشتند که ما باید حول محور علی بن موسی الرضا(ع) عالم آل محمد(ص)، مرجعیت علمی را در شهر مشهد مقدس شکل دهیم.
وی با اشاره به اینکه، دانشگاه ها و حوزه های علمیه باید با هم متحد شوند، تا این مرجعیت علمی شکل بگیرد، افزود: دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)، پیشگام شده و دبیرخانه مرجعیت علمی را در این دانشگاه تشکیل داده است که علاوه بر بهره‌گیری از نظرات اساتید و نخبگان، برای دانشجویان و طلاب نیز برنامه‌ای با عنوان «فصل تحول» برگزار می‌شود.
عمرانی تصریح کرد: تا کنون هفت نشست با محوریت مرجعیت علمی در این دانشگاه برگزار شده است که «مشهد، مرجعیت علمی جهان اسلام»، «الزامات و اقتضائات کسب مرجعیت علمی»، «سیر تحول علوم در تمدن غرب» و... از جمله عناوین این نشست هاست.
وی همچنین خاطر نشان کرد: هم اندیشی«مرجعیت علمی فصل تحول علوم انسانی»، با حضور تولیت آستان قدس رضوی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین حائری شیرازی؛ نماینده سابق خبرگان در استان شیراز، دکتر فیاض استاد دانشگاه تهران، استاد رحیم پور ازغدی؛ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و... حضور می‌یابند.
معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه بین‎المللی امام رضا(ع)، به اهداف برگزاری این برنامه اشاره و تصریح کرد: این ویژه برنامه با هدف تبیین راهبردها و آسیب شناسی مرجعیت علمی  برنامه ریزی شده است تا در گام‌های بعدی مستحکم تر عمل کنیم.
وی بیان کرد: در گام های بعدی در نظر داریم تا رشته های جدید اقتصاد اسلامی، مدیریت اسلامی، روانشناسی اسلامی  را در دانشگاه بین‎المللی امام رضا(ع) تدریس کنیم و در فضای الگو سازی وارد شویم.
عمرانی با اشاره به زمان و مکان برگزاری این جلسه گفت: این برنامه 15 اسفندماه سال جاری از ساعت 8 تا 6 عصر در سالن همایش های الغدیر دانشگاه اسرار امام رضا(ع)، برگزار می شود و ارائه نمایشگاه، سخنرانی، مناظره، سوال و جواب، میزگرد، نشست با مسئولین و نخبگان و... از جمله برنامه هایی است که ویژه این روز تدارک دیده شده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.