.

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی خبر داد؛

تشرف 300 هزار زائر زیارت اولی به حرم مطهر رضوی تا پایان سال 95

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی از تشرف حدود 300 هزار زائر زیارت اولی تا پایان سال 95 به حرم مطهر رضوی خبر داد.

1395/12/17 سه‌شنبه

مصطفی خاکسار قهرودی در گفت‌وگو با آستان نیوز، با اعلام این خبر گفت: معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی در راستای منشور هفتگانه رهبری معظم انقلاب و به منظور تسهیل شرایط تشرف محرومان و مستضعفان به بارگاه مقدس امام رضا(علیه‌السلام) از نیمه دوم اردیبهشت ماه سال جاری کار مطالعه و جذب زائران زیارت اولی را آغاز کرد. نگارش تفاهم نامه با نهادهای مختلف همچون کمیته امداد امام خمینی(ره)، بسیج سازندگی، بسیج مستضعفان، هیئت رزمندگان، خیریه‌های فعال و ... آغازی برای جذب زائران سفر اولی در قالب «کاروان‌های مهر درخشان رضوی» بود.
وی با بیان اینکه در خدمات‌رسانی به زائران زیارت اولی و محرومان مالی حفظ شئون زائران و میهمانان حضرت ثامن الحجج(علیه‌السلام) مورد تاکید ماست، تصریح کرد: برای اعزام زائران زیارت اولی، شرایطی که البته قابل انعطاف نیز باشد تعریف شده است، تا در مبدا، انطباق با شرایط صورت بگیرد. این شرایط عبارتند از اینکه متقاضیان بالای 40 سال سن داشته و تاکنون به مشهد مقدس سفر نکرده باشند. همچنین محرومیت آن ها محرز شود یا از آخرین سفر آن ها مدت طولانی گذشته باشد، البته برای بیماران خاص و صعب العلاج، ایتام و نخبگان محروم شرایط سنی برداشته شده و تنها محرومیت و زیارت اولی بودن مدنظر است.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی بهره‌مندی از وعده‌های کامل غذایی، حضور در میهمانسرای حضرت در یک وعده غذایی و شرکت در ویژه برنامه‌های فرهنگی حرم مطهر را از جمله خدمات آستان قدس رضوی به زائران زیارت اولی معرفی و بیان کرد: روند ارائه خدمت‌ به زائران به صورت مستمر در حال نظارت و کنترل است. در تمامی محل‌های اقامت، یک نماینده از معاونت امداد برای نظارت و کنترل روند خدمات و کمیت و کیفیت پذیرایی حضور دارد و نواقص، انتقادات و پیشنهادات را برای اصلاح به موقع منعکس می‌کند.
خاکسار در پایان با بیان اینکه از نیمه اردیبهشت ماه سال 95 تا ابتدای اسفندماه سال جاری حدود 290 هزار زائر زیارت اولی به بارگاه حضرت رضا(علیه‌السلام) مشرف شده‌اند، ابراز کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تدابیر اندیشیده شده پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال جاری حدود 300 هزار زائر زیارت اولی محروم از سراسر کشور به بارگاه مقدس حضرت علی بن موسی الرضا(علیه‌السلام) تشرف یابند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
اعزام بیش از 9000 زائر محروم کرمانی به بارگاه مطهر امام رضا(ع)
میزبانی آستان قدس رضوی از 700 دانش آموز زیارت اولی از سراسر کشور
مستمندان خراسانی‌ میهمان حضرت رضا(ع) می‌شوند
تشرف 640 دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد به حرم رضوی
تشرف 480 زائر محروم استان چهارمحال بختیاری به حرم رضوی
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.