.

معاون فنی و عمران موقوفات آستان قدس رضوی خبر داد؛

پیشرفت بیش از 60 درصدی پروژه احداث فاز اول زائر شهر رضوی

معاون فنی و عمران موقوفات آستان قدس رضوی از پیشرفت بیش از 60 درصدی پروژه احداث فاز اول زائر شهر رضوی خبر داد.

1395/12/18 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، خلیل اکبری شامگاه سه‌شنبه و در اولین سالگرد حکم مقام معظم رهبری به تولیت آستان قدس رضوی، در برنامه «پایش» که به طور زنده از شبکه اول سیما پخش می‌شد، به ایراد سخن پرداخت و با اشاره به پروژه زائر شهر رضوی، خاطرنشان کرد: سالانه بالغ بر 27 میلیون زائر برای کسب توفیق زیارت بارگاه منور رضوی به مشهد مقدس سفر می‌کنند که بخش عمده‌ای از آنان را طبقات کم درآمد و متوسط جامعه تشکیل می‌دهند؛ این اقشار عموماً در کمپ‌های سطح شهر مشهد و پارک‌ها اسکان می‌یابند و بنیه مالی اسکان در هتل‌ها را ندارند. از همین رو با هدف فراهم آوردن شرایط اسکان شایسته برای زائران کم درآمد با دستور تولیت آستان قدس رضوی پروژه زائر شهر رضوی آغاز شد.
وی افزود: بر اساس تأکیدات تولیت معظم آستان قدس رضوی، زائر شهر رضوی باید شرایط یک اقامت با کیفیت و در شأن زائران امام رضا(علیه‌السلام) را داشته باشد؛ بنابراین عملیات عمرانی این پروژه در زمینی به مساحت 35 هکتار و در 3 فاز و در ورودی مشهد و در کنار بزرگراه مشهد - باغچه آغاز شد، همچنین زائرسرایی در 2 کیلومتری حرم مطهر کلنگ زنی و عملیات عمرانی آن در دست اجراست.
معاون فنی و عمران موقوفات آستان قدس رضوی با بیان اینکه با تکمیل پروژه زائر شهر رضوی، فضایی مسقف در حدود 220 هزار متر مربع شامل فضاهای اقامتی و خدماتی احداث خواهد شد و به این ترتیب زائر شهر رضوی ظرفیت اسکان روزانه حدود 20 هزار زائر را خواهد داشت؛ بیان کرد: در طراحی بناهای زائر شهر دو نوع زائر در نظر گرفته شده، زائرانی که بصورت خانوادگی سفر می‌کنند و زائرانی که در قالب هیئت‌های مذهبی به مشهد مقدس می‌آیند. برای هریک اسکان ویژه‌ای پیش بینی شده است، برای هیئات فضاهای سالنی و برای خانواده‌ها سوئیت‌هایی تا 6 تخته ساخته می‌شود.
اکبری در پایان گفت: فاز یک پروژه زائر شهر در زمینی به مساحت 10 هکتار از مردادماه سال جاری آغاز و تا کنون بیش از 60 درصد پیشرفت داشته؛ همچنین برای تسریع در اجرای پروژه فاز 2 در آبان ماه سال 95 آغاز شده است.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
اسکان زائران محروم زیارت اولی استان البرز در زائرشهر رضوی
اسکان یکی از دغدغه‌های زائران در ابتدای ورود به مشهد است
پیوست فرهنگی زائر شهر طراحی و ابلاغ شد
آمادگی برای ساخت کتابخانه دیجیتال در زائرشهر وجود دارد
ورزش در زائر شهر می‌توان ابزار فرهنگ‌سازی باشد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.