.

به همت موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی؛

برگزاری کارگاه عملی طراحی پوستر «نقش بهشت» در حرم مطهر رضوی

کارگاه عملی طراحی پوستر نقش بهشت، به همت موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و با حضور اساتید و هنرمندان سراسر کشور در حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است.

1396/4/21 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، کارگاه عملی تولید پوستر «نقش بهشت» عصر امروز با حضور اساتید و هنرمندان سراسر کشور در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزارشد که در این کارگاه هنری هنرمندان به طراحی پوستر با موضوعیت نقش بهشت پرداختند.
حامد مغروری یکی از استادان طراحی آیه( خطوط مبارک قرآن کریم) استان اصفهان در خصوص کارگاه عملی طراحی پوستر نقش بهشت اظهار کرد: کارگاه عملی پوستر نقش بهشت مشهدمقدس با کارگاه عملی که در شهر قم برگزار شد دارای یک تفاوت است، تفاوت بارز آن حضور طراحان در مکان و منبع تصویر است چراکه این حضور هنرمندان در مکان مورد نظر موجب لمس و درک صحیح طراحان از نقوش موجود می‌شود.
وی به قدمت هنر ایران اسلامی اشاره‌کرد و گفت: هنرمندان قدیمی از منابع ملی و هویتی خویش برای طراحی استفاده می‌کردند بنابراین باید از هنرهای اسلامی الگو بگیریم و از هنرهای بیگانه استفاده نکنیم چرا که دچار فقر هنری خواهیم شد.
در این کارگاه مباحثی همچون ساختمان پوستر، محتوای پوستر، شیوه ‌های اجرایی تکنیک پوستر، نقوش گیاهی، انسانی، هندسی، معماری و... مطرح و از سوی متخصصین مورد بررسی قرار گرفت.
گفتنی است؛ در کارگاه عملی نقش بهشت اساتید هنری همچون رضا باباجانی، استاد ابوالفضلی، استاد کشاورزی و... در جمع هنرمندان حضور داشتند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.