.

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی:

داوطلبان خدمت باید قداست خادمی حضرت رضا(ع) را درک کنند

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی گفت: داوطلبان خدمت در بارگاه علی بن موسی الرضا(ع) باید قداست خادمی حضرت رضا(ع) را درک کنند.

1396/5/2 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی در نشست تخصصی نمایندگان هسته مرکزی گزینش دفاتر استانی آستان قدس رضوی تصریح کرد: علت اصلی تشکیل دفاتر استانی افزایش گستره خدمت است که با تعاریف جدید از واژگان خدمت، خادم و مخدوم اتفاق می‌افتاد.
وی در ادامه با اشاره به منشور هفتگانه رهبر معظم انقلاب اظهار کرد:  تاکیدات مقام معظم رهبری بر نگاه ویژه به قشر مستضعف و کم‌برخوردار جامعه افق‌های جدیدی را برای آستان قدس رضوی روشن کرد که همین موضوع پایه‌گذار تشکیل دفاتر استانی آستان قدس رضوی در تمامی کشور شد.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی تاکید کرد: با دستور تولیت معزز آستان قدس رضوی علاوه بر تشکیل دفاتر استانی تمامی فعالیت‌های معاونت‌های مختلف باید در همین راستا و با نگاه ویژه به امر خدمت و خدمتگذاری انجام شود تا حرکتی عظیم و یکپارچه در این مسیر اتفاق بیافتد.
مصطفی خاکسار با بیان این مطلب که در تعاریف جدید دو عنوان مجاور و زائر، دیگر به یک محیط جغرافیایی محدود نخواهند بود، تاکید کرد: در رویکرد جدید وقتی همه مردم ایران در هر نقطه‌ای از کشور می‌توانند مجاور و در هر مسیری زائر باشند، حوزه خدمت و خدمتگذاری عرصه وسیعی پیدا خواهد کرد.
وی همچنین تصریح کرد: پس از تعریف جدید حوزه خدمت، نوبت به اولویت‌های خدمت می‌رسد که باز هم با الهام از حکم رهبری، مستضعفان و نیازمندان در اولویت نخست خدمت قرار خواهند گرفت.
خاکسار با اشاره به اداره دفاتر استانی آستان قدس رضوی توسط داوطلبان اظهار کرد: ایجاد این دفاتر نباید آستان قدس رضوی را سنگین کند و قابلیت تحرک و فعالیت بیشتر را از آن بگرید، به همین دلیل مقوله خدمتیاران استانی مطرح شد که علاوه بر کشیک‌های خدمتی خود در حرم مطهر رضوی که ماهی یکبار پیش‌بینی شده است، مابقی خدمت موظف را در شهر و دیار خود انجام دهند.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی تاکید کرد: ایجاد چنین سازمان متحد و هماهنگی در سراسر کشور و با استفاده از ظرفیت معنوی آستان قدس رضوی و امام رضا(ع) منجر به ایجاد آورده‌ای خواهد شد که این آورده امکان خدمت‌رسانی به نیازمندان هر منطقه را فراهم خواهد کرد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.