.

هم‌زمان با میلاد امام رضا(ع) و با حضور خدام رضوی در شهرستان بهبهان اتفاق افتاد؛

میهمان‌نوازی گرم ساکنان «جاده ولایت» از خادمان امام رئوف(ع)

همزمان با ایام میلاد امام رضا(ع) و با حضور خدام آستان قدس رضوی، شهرستان بهبهان حال و هوای رضوی به خود گرفته و میزبان برنامه‌های متعددی شده است.

1396/5/13 جمعه

به گزارش آستان نیوز، هر ساله مصادف با دهه کرامت و حضور خدام آستان قدس رضوی در شهرستان بهبهان، مردم این شهرستان آیین‌های با شکوهی برگزار می‌کنند که مهمترین آن تجمع هزاران نفری در محله و مسجد ثامن‌الأئمه(ع) این شهر به نام «محله امام رضا(ع)» است.
شایان ذکر است خدام آستان قدس رضوی که از روز پنجشنبه وارد این شهرستان شده‌ا‌ند برنامه‌های مختلفی از جمله دیدار با امام جمعه و علما، دیدار با خانواده شهدا، حضور در امامزادگان موسوی، حضور بر بالین بیماران خاص، حضور در پیاده‌روی و دیدار با بازاریان و شرکت در جشن بزرگ زیر سایه خورشید و مراسم عقد هشت زوج جوان را به اجرا درآورده‌اند.

گفتنی است بر اساس اسناد تاریخی و نقل مورخان، شهرستان بهبهان در زمره یکی از مسیرهای شناخته شده «جاده ولایت» به شمار می‌آید که حضرت رضا(ع) در جریان سفر مدینه به مرو، مدت کوتاهی در این شهرستان اُتراق کرده و در مسجد منسوب به آن حضرت نماز خوانده‌اند. به همین میمنت مردم بهبهان و شهرهای اطراف، ضمن برگزاری آیین‌های مختلف رضوی؛ هر ساله در ایام شهادت امام هشتم(ع) پیاده‌روی ده‌ها هزار نفری به طول بیش از 13 کیلومتر تا این مسجد را برگزار می‌کنند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
عشق به امام رضا(ع) پشتوانه برگزاری جشنواره «جاده ولایت»
آیین اختتامیه نهمین جشنواره «جاده ولایت» در حرم رضوی برگزار شد
کاروان دو امدادی «جاده ولایت» به میقات الرضا(ع) مشرف شد
هشت استان، میزبان مراسم پرده‌خوانی زندگي امام رضا(ع) می‌شوند
 تا قدمگاه آمدیم پای پیاده
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.