.

در روز میلاد حضرت رضا(ع)

آغاز بهره‌برداري از فاز نخست زائرشهر رضوی

در فرخنده میلاد حضرت ثامن الحجج(ع) فاز نخست زائرشهر رضوی افتتاح شد.

1396/5/13 جمعه

به گزارش آستان نیوز، فاز نخست این پروژه با ظرفیت اسکان 5 هزار نفر با حضور تولیت معزز آستان قدس رضوی،آیت الله علم الهدی، امام جمعه مشهد، رشیدیان استاندار خراسان رضوی و جمعی از  مسئولان عالی رتبه استانی افتتاح شد.
زائرشهر رضوی ظرفیت اسکان نهایی و روزانه 20 هزار زائر را دارد. فاز اول این پروژه ظرفیت اسکان 5 هزار نفر را دارد. این زائر شهر در زمینی به مساحت حدود 35 هکتار است که از حدود 220 هزار متر مربع زیربنا مشتمل فضاهای اقامتی و خدماتی تشکیل می‌شود.
حدود 25 درصد از مساحت زمین این زائرشهر را بنا و 75 درصد دیگر به فضاهای باز شامل زمین‌های ورزش، فضاهای سبز، پارکینگ و ... اختصاص یافته است.
ساختمان‌های زائرسرای رضوی از 2 بخش اقامتی و خدماتی تشکیل شده است. همچنین حدود 21 درصد از کل فضای زمین را ساختمان‌های اقامتی و در حدود 4 درصد را نیز فضاهای خدماتی اشغال خواهد کرد.
برخی از زائران به صورت خانوادگی و برخی نیز در قالب هیئت‌های مذهبی به مشهد مقدس سفر می کنند که در این زائرشهر برای هرگروه اسکان ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.
این زائرسرا در 3 فاز ساخته می‌شود که در فاز یک که مساحتی 10 هکتار دارد، 31 بلوک احداث شده که 28 بلوک آن به صورت سوئیت و 3 بلوک دیگر به صورت سالنی ویژه هیئت‌ها خواهد بود. همچنین در هر بلوک‌ اقامتی 25 سوئیت در 2 طبقه بر اساس استاندارهای و امکانات هتل احداث می شود. همچنین در فاز یک، 6 سالن احداث شده که هرکدام در حدود 90 نفر ظرفیت خواهد داشت.
هر سوئیت مساحتی حدود 40 و دارای یک تراس، سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه کوچک است. بلوک‌های ویژه هیئت‌‌ها نیز 2 طبقه بوده و در ورودی‌های سالن دارای سرویس‌های بهداشتی و حمام عمومی هستند.
در محوطه جلوی بلوک‌ها فضاهایی به عنوان آشپزخانه در نظر گرفته شده است؛ هر سالن بلوک‌های هیئتی، بدون احتساب تخت‌های 2 طبقه و بر اساس تخت‌های یک طبقه، حدود 90 نفر ظرفیت دارد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.