.

برنامه‌‏های عزاداری شب و روز ارتحال پیامبر اکرم(ص) اعلام شد

در آستانه فرا رسیدن 28 صفر، از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی ویژه برنامه‏های سخنرانی و عزاداری حرم مطهر رضوی در ایام رحلت جانگداز پیامبر اعظم(ص) و شهادت امام حسن(ع) اعلام شد.

1396/8/23 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در تشریح برنامه‌‏های سخنرانی و عزاداری حرم مطهر رضوی در ایام رحلت جانگداز پیامبر اعظم(ص) و شهادت امام حسن(ع) گفت: برنامه های شب 28 صفر در سه بخش تدارک دیده شده است، اولین مرحله این برنامه از ساعت 17:15 با قرائت زیارت امین الله و مداحی توسط سید مهدی میرداماد آغاز می‏شود و در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.
حجت الاسلام و المسلمین سید جلال حسینی با اشاره به اینکه برنامه عزاداری با محوریت رواق امام خمینی(ره) برگزار می‏شود، افزود: تولیت آستان قدس رضوی نیز در ساعت 20:15 به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت و در ادامه مهدی سروری به روضه خوانی و سینه زنی می پردازد.
وی ادامه داد: باتوجه به اینکه شب رحلت رسول الله مصادف با شب جمعه است، برنامه قرائت دعای کمیل نیز ساعت 19:15 با حضور عموم عزاداران در رواق امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.
به گفته معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی، همزمان با رواق امام خمینی(ره) در رواق های دیگر حرم مطهر رضوی برنامه سخنرانی، عزاداری و نشست های حلقه معرفت برگزار می شود.

وی درباره برنامه‏های روز 28صفر اظهار کرد: ویژه برنامه روز رحلت نیز با سخنرانی دکتر رفیعی بعد از نماز صبح آغاز می‏شود و در ادامه مداحان و ذاکران خاندان عصمت و طهارت به قرائت دعای ندبه خواهند پرداخت.
حسینی با تاکید بر اینکه بعد از اقامه نماز جمعه، قرائت زیارت پیامبر(ص) در حرم رضوی صورت خواهد گرفت، افزود: در شام رحلت پیامبر اکرم(ص) حجج الاسلام و المسلمین رفیعی و مدنی به ایراد سخنرانی پرداخته و در ادامه آقایان میرداماد، مطیعی و سروری به مدیحه سرایی و سینه زنی خواهند پرداخت.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.