.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در بازدید از نمایشگاه بین‌المللی ناشران جهان اسلام تاكيد كرد:

توجه ويژه آستان قدس رضوي به اشاعه آموزه‌هاي امام رضا(ع) و فرهنگ كتابخواني

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در بازدید از نمایشگاه بین المللی ناشران جهان اسلام گفت: توسعه و ترويج معارف اسلامي و آموزه هاي رضوي و توجه جدي به فرهنگ كتابخواني از مهمترين رويكردهاي آستان قدس در حوزه فرهنگ است.

1396/9/14 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، سيد مرتضی بختیاری ضمن تبریک  فرا رسیدن هفته وحدت به تمامی آزادی‌خواهان و همچنین ملت ایران گفت: به لطف خداوند این نمایشگاه از دو منظر حضور فراوان مردم و همچنین رغبت جوانان به کتاب حائز اهمیت است.
وی افزود: موضوع کتاب و کتابخوانی باید به عنوان برنامه اصلی روزانه افراد قرار بگیرد و به همین منظور آستان قدس رضوی با ۸ موسسه فرهنگی و با ۴۰۰ عنوان کتاب در این نمایشگاه حضور به هم رسانده است.
بختیاری با بیان اینکه برخی از این آثار چاپ های ۴۰ و ۴۵ خود را از سر گذرانده اند، اظهار کرد: خوشبختانه این نمایشگاه با ذائقه جوانان ایران اسلامي سازگار است و برخی از کتاب های چاپ شده سندیت فراوانی داشته که می‌توان از آن‌ها در آثار پژوهشی و علمی بهره برد.
وی ضمن اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷، تصریح کرد: نهادینه کردن این موضوع که مشهد می‌توانند پایتخت فرهنگی دائمی برای جهان اسلام باشد، از بزرگترین دستاوردها به شمار می آید.
وی افزود: حضرت امام رضا(علیه السلام) مصداق واقعی روحیه آزادی‌خواهی در امر مباحث علمی است؛ چرا که با منطق اسلامی در عرصه رویارویی و تضارب آرا حضور پیدا کرد و با این منطق و هم‌چنین رعایت اخلاق علمی در تعاملات علمی به دشمنان نشان داد که نمی توانند به اهداف انحرافی خود برسند.
بختیاری متذکر شد: امروزه جوانان ما تشنه اندیشه‌های نورانی و آزادی خواهانه آن حضرت در بخش‌های مختلف زندگی و سطوح گوناگون اعم از سیاسی، اجتماعی، مدیریتی و... هستند که باید به این امر توجه ویژه کرد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.